Догори
Дати відгук

Туберкульоз в Україні — у Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого

Очільник МОЗ підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу

3 хв на прочитання24 Березня 2021, 18:30
У Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого У Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого
Поділитись:

В середу, 24 березня, у всесвітній День боротьби з туберкульозом міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу. За його словами, лише торік на туберкульоз в Україні захворіли більше як 17 тис. людей, з яких 504 – діти. Одужало понад 14 тисяч громадян, померли – 2886. Також у Програмі медичних гарантій на 2021 рік тариф за лікування пацієнтів з туберкульозом зріс до 40 тисяч гривень. Про це повідомляє Національна служба здоров'я.

"У 2021 році тариф за лікування дорослих та дітей з туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах становитиме 40 302 грн на рік. До цього тарифу будуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти — за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу", - йдеться у повідомленні.

Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз “туберкульоз”, надають 47 спеціалізованих медичних закладів. З ними Нацслужба здоров’я уклала договори на загальну суму понад 1,2 млрд гривень.

Пацієнт з туберкульозом в межах Програми медичних гарантій отримує безоплатно такі основні послуги: лабораторно-інструментальні дослідження; лікування в амбулаторних умовах та умовах стаціонару; ліки з Національного переліку, а також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти.

Крім того, у Програмі медичних гарантій-2021 з’явився новий пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Надавачі первинної меддопомоги зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз, це наблизить послугу до пацієнтів і забезпечить безперервність лікування. Після завершення лікування в стаціонарі пацієнти матимуть змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах. Лікар контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

До нового пакету входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд та психосоціальна підтримка хворих. Надавачі первинної медичної допомоги можуть за бажанням обрати такий пакет медичних послуг і отримуватимуть за це додаткову оплату.

До їхніх обов’язків входитиме: динамічне спостереження за станом пацієнта, організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі, визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій, організація та забезпечення і зберігання протитуберкульозних препаратів. Їх сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

Передбачено, що сімейний лікар проводитиме індивідуальну профілактичну роботу з такими пацієнтами. Їх потрібно навчити, як запобігти чи знизити ймовірність зараження туберкульозом інших людей. Також лікарю доведеться співпрацювати із центрами соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування.

Тим часом у Києві люди протестували проти вакцинації від Covid без відповідальності за неї виробника препарату (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: «Їжа легко»
Соковита курочка з хрумкою картоплею в духовці — простий і доступний рецепт святкової страви
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенероване ШІ
Ганс Геневейн Роуз (Hans Gonewein Rose) — троянда-свято (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
Фінансовий гороскоп на четвер, 25 квітня
Фото: 24 Канал
Будьте уважні до дрібниць: фінансовий гороскоп на четвер, 25 квітня
1 хв на прочитанняВчора
Понад 8 кілометрів браконьєрських сіток вилучили з заказника на Кременчуцькому водосховищі
Понад 8 кілометрів браконьєрських сіток вилучили з заказника на Кременчуцькому водосховищі
1 хв на прочитанняВчора
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди в Україні на 25 квітня
1 хв на прочитанняВчора
Міндовкілля ініціює спрощення порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів у рамках експериментального проєкту 
2 хв на прочитанняВчора
На Закарпатті - сніголавинні попередження!
1 хв на прочитанняВчора
Стали відомі переможці всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків
1 хв на прочитанняВчора