Догори
Дати відгук

Туберкульоз в Україні — у Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого

Очільник МОЗ підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу

3 хв на прочитання24 Березня 2021, 18:30
У Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого У Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого
Поділитись:

В середу, 24 березня, у всесвітній День боротьби з туберкульозом міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу. За його словами, лише торік на туберкульоз в Україні захворіли більше як 17 тис. людей, з яких 504 – діти. Одужало понад 14 тисяч громадян, померли – 2886. Також у Програмі медичних гарантій на 2021 рік тариф за лікування пацієнтів з туберкульозом зріс до 40 тисяч гривень. Про це повідомляє Національна служба здоров'я.

"У 2021 році тариф за лікування дорослих та дітей з туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах становитиме 40 302 грн на рік. До цього тарифу будуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти — за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу", - йдеться у повідомленні.

Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз “туберкульоз”, надають 47 спеціалізованих медичних закладів. З ними Нацслужба здоров’я уклала договори на загальну суму понад 1,2 млрд гривень.

Пацієнт з туберкульозом в межах Програми медичних гарантій отримує безоплатно такі основні послуги: лабораторно-інструментальні дослідження; лікування в амбулаторних умовах та умовах стаціонару; ліки з Національного переліку, а також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти.

Крім того, у Програмі медичних гарантій-2021 з’явився новий пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Надавачі первинної меддопомоги зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз, це наблизить послугу до пацієнтів і забезпечить безперервність лікування. Після завершення лікування в стаціонарі пацієнти матимуть змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах. Лікар контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

До нового пакету входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд та психосоціальна підтримка хворих. Надавачі первинної медичної допомоги можуть за бажанням обрати такий пакет медичних послуг і отримуватимуть за це додаткову оплату.

До їхніх обов’язків входитиме: динамічне спостереження за станом пацієнта, організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі, визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій, організація та забезпечення і зберігання протитуберкульозних препаратів. Їх сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

Передбачено, що сімейний лікар проводитиме індивідуальну профілактичну роботу з такими пацієнтами. Їх потрібно навчити, як запобігти чи знизити ймовірність зараження туберкульозом інших людей. Також лікарю доведеться співпрацювати із центрами соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування.

Тим часом у Києві люди протестували проти вакцинації від Covid без відповідальності за неї виробника препарату (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
2 хв на прочитання3 години тому
Зображення створено ШІ
Здається, погода знову буде мінятися: що таке метеозалежність і як із нею впоратися
5 хв на прочитання5 годин тому
Зображення згенероване ШІ
Почервоніння і виділення з очей: Києвом поширюється інфекція, що вражає і дітей, і дорослих — що говорять лікарі
2 хв на прочитання8 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Гель для тверезості — нова розробка для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю
1 хв на прочитання9 годин тому
Як уникнути зустрічі зі змією?
1 хв на прочитання16 годин тому
Ампутація та опіки: поліцейські розслідують наслідки "розваг" трьох підлітків на залізниці
1 хв на прочитанняВчора
Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс - Мінсоцполітики
3 хв на прочитанняВчора
Як встояти перед морозивом на дієті: чотири лайфхаки від експерта
4 хв на прочитанняВчора