Догори
Дати відгук

З 1 листопада за дотриманням карантину в Україні спостерігатимуть спецкамери — пілотний проєкт

Проєкт запустять за підтримки ВООЗ.

1 хв на прочитання12 Жовтня 2021, 17:00
Фото з відкритиз джерел Фото з відкритиз джерел
Поділитись:

У двох пілотних містах Україні з'являться спецкамери, які слідкуватимуть за дотриманням карантину. Найімовірніше - у Києві, Харкові або Дніпрі. Про це ТСН заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.

Йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційовано ВООЗ і підтримано МОЗ. Відбуватиметься оцінка умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм.

"Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять уздовж камери або зони її дії, і скільки з них в масках, скільки дотримуються дистанції", - пояснив він.

Та додав, що цей пілот буде запущено не раніше, ніж 1 листопада цього року.

"І перші результати вже зможемо отримати через два тижні", - сказав він про терміни запуск.

Чиновник уточнив, що при використанні такої системи не буде проводиться будь-яка ідентифікація, збереження персональних або конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

На уточнююче запитання, яке покарання чекає порушників, Кузін відповів:

"М'яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотка протиепідеміологічних вимог. Але в той же час для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі України та передбачено покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні".

Нагадаємо, що 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.