Догори
Дати відгук

Оприлюднено текст "Угоди про копалини" між Україною та США

Документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови та містить згадку про гарантії безпеки.

2 хв на прочитання26 Лютого 2025, 16:29
Оприлюднено текст майбутньої "Угоди про копалини" між Україною та США: ключові положення. Фото прес-служби президента України Оприлюднено текст майбутньої "Угоди про копалини" між Україною та США: ключові положення. Фото прес-служби президента України
Поділитись:

"Європейська правда" опублікувала повний текст так званої "Угоди про копалини" – міжурядової домовленості між Україною та Сполученими Штатами Америки, яку планують підписати цього тижня. Про завершення переговорів офіційно повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ключові положення документа

Згідно з опублікованим текстом, офіційна назва документа – "Двостороння угода про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови". Головні пункти угоди:

  1. Створення спільного фонду: Україна та США мають намір створити Інвестиційний фонд відбудови (Фонд) з метою досягнення тривалого миру та відбудови України. Партнерство передбачає спільну власність, яка враховуватиме фактичні внески сторін.
  2. Внески України: Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень від майбутньої монетизації відповідних природно-ресурсних активів, що перебувають у державній власності. Це включає родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інші видобувні матеріали.
  3. Управління: Фонд управлятиметься спільно представниками урядів України та США. Детальні умови щодо управління та діяльності будуть викладені в подальшій угоді.
  4. Реінвестування: Внески, зроблені у Фонд, реінвестуватимуться принаймні раз на рік в Україні з метою сприяння безпеці, захисту та процвітанню України.
  5. Гарантії безпеки: В угоді зазначено, що "Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру".

Особливості угоди

Як зазначає "Європейська правда", документ сформульовано у вигляді, який не потребуватиме ратифікації Верховною Радою. Однак головне юридичне зобов'язання України – розпочати переговори зі США про детальнішу угоду (Угоду про Фонд), яка регулюватиме діяльність двосторонньої структури.

Ця детальніша угода вже потребуватиме ратифікації парламентом України відповідно до Закону "Про міжнародні договори України".

За даними видання, українській переговорній команді вдалося суттєво змінити тональність документа порівняно з попередніми пропозиціями США, що робить угоду вигідною для України.

Підписантами документа зазначені: від Уряду США – міністр фінансів Скотт К. Г. Бессент, від Уряду України – перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки Юлія Свириденко.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото ілюстративне
Відключення газу за борги: юрист розповів, чи законно це під час воєнного стану
1 хв на прочитанняВчора
Фото: t.me/other_nikopol
Стовп диму над ЗАЕС: у МАГАТЕ розкрили причину задимлення на окупованій станції
1 хв на прочитанняВчора
Фото: ТЕЦ / focus.ua
Світовий Банк надасть $116 млн на енергетичну стійкість семи міст України
2 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
"Ремонтуватися неможливо": у Росії визнали руйнівний вплив санкцій на нафтопереробну галузь
1 хв на прочитання18 Липня 2025
"Виробляти в Україні, продавати в ЄС": очільник ДТЕК про стратегію компанії та майбутнє енергетики
1 хв на прочитання18 Липня 2025
Як Китай будує свою сонячну енергетику: лідерство в цифрах і кадрах
1 хв на прочитання18 Липня 2025
Цифровізація "зеленої" енергетики: в Україні запрацював реєстр об'єктів ВДЕ
1 хв на прочитання17 Липня 2025
Рівненщина наростила понад 130 МВт з альтернативних джерел енергії
1 хв на прочитання17 Липня 2025