Догори
Дати відгук

Оприлюднено текст "Угоди про копалини" між Україною та США

Документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови та містить згадку про гарантії безпеки.

2 хв на прочитання26 Лютого 2025, 16:29
Оприлюднено текст майбутньої "Угоди про копалини" між Україною та США: ключові положення. Фото прес-служби президента України Оприлюднено текст майбутньої "Угоди про копалини" між Україною та США: ключові положення. Фото прес-служби президента України
Поділитись:

"Європейська правда" опублікувала повний текст так званої "Угоди про копалини" – міжурядової домовленості між Україною та Сполученими Штатами Америки, яку планують підписати цього тижня. Про завершення переговорів офіційно повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ключові положення документа

Згідно з опублікованим текстом, офіційна назва документа – "Двостороння угода про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови". Головні пункти угоди:

  1. Створення спільного фонду: Україна та США мають намір створити Інвестиційний фонд відбудови (Фонд) з метою досягнення тривалого миру та відбудови України. Партнерство передбачає спільну власність, яка враховуватиме фактичні внески сторін.
  2. Внески України: Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень від майбутньої монетизації відповідних природно-ресурсних активів, що перебувають у державній власності. Це включає родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інші видобувні матеріали.
  3. Управління: Фонд управлятиметься спільно представниками урядів України та США. Детальні умови щодо управління та діяльності будуть викладені в подальшій угоді.
  4. Реінвестування: Внески, зроблені у Фонд, реінвестуватимуться принаймні раз на рік в Україні з метою сприяння безпеці, захисту та процвітанню України.
  5. Гарантії безпеки: В угоді зазначено, що "Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру".

Особливості угоди

Як зазначає "Європейська правда", документ сформульовано у вигляді, який не потребуватиме ратифікації Верховною Радою. Однак головне юридичне зобов'язання України – розпочати переговори зі США про детальнішу угоду (Угоду про Фонд), яка регулюватиме діяльність двосторонньої структури.

Ця детальніша угода вже потребуватиме ратифікації парламентом України відповідно до Закону "Про міжнародні договори України".

За даними видання, українській переговорній команді вдалося суттєво змінити тональність документа порівняно з попередніми пропозиціями США, що робить угоду вигідною для України.

Підписантами документа зазначені: від Уряду США – міністр фінансів Скотт К. Г. Бессент, від Уряду України – перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки Юлія Свириденко.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Тарас Качка спростував інформацію про борг України перед США в угоді про копалини. Фото: AgroPolit.com
Угода про корисні копалини зі США не передбачає перетворення допомоги на борг
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Держкомпанія з Німеччини купує все більше російського газу, а уряд вдає, що нічого не знає про це — розслідування
2 хв на прочитання20 годин тому
Кабмін привів документи у сфері надр у відповідність до Закону про адміністративну процедуру. Фото: Ecopolitic
Уряд гармонізував документи у сфері надрокористування із Законом
1 хв на прочитанняВчора
Дорожня карта ЄС: Відмова від газу РФ та можливості для США. Фото: Getty Images
ЄС готує "дорожню карту" відмови від газу РФ
2 хв на прочитанняВчора
Мита Трампа та ОПЕК+: чи впадуть ціни на нафту ще нижче?
6 хв на прочитанняВчора
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитанняВчора
Чехія оголосила про повну незалежність від російської нафти, хоча «Дружба» залишиться заповненою
2 хв на прочитанняВчора
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитанняВчора