Європа готується до повної відмови від російського газу завдяки масштабному родовищу в Чорному морі
Австрійська компанія OMV підписала перший контракт на експорт газу з родовища Neptun Deep до Німеччини. Видобуток планують розпочати у 2027 році.
Європейський Союз планує до 2027 року повністю відмовитися від російського газу, замінивши його видобутком із румунського родовища в Чорному морі. За інформацією Reuters, австрійська компанія OMV, що розробляє глибоководне родовище Neptun Deep, вже уклала перший експортний контракт із Німеччиною.
Згідно з даними трьох джерел, знайомих з угодою, німецька компанія Uniper протягом п'яти років закупить 1,7 млрд кубометрів газу з родовища.
Запаси Neptun Deep оцінюють у 100 млрд кубометрів газу, що значно перевищує початкові оцінки 2012 року (42-84 млрд). Очікується, що в період пікового видобутку виробництво сягатиме 8 млрд кубометрів щорічно протягом 10 років. Це зробить Румунію найбільшим виробником газу в ЄС.
Оператором родовища виступає компанія OMV Petrom, контрольний пакет якої належить OMV, а 20,7% - румунській держкомпанії Romgaz. Самим родовищем компанії володіють у рівних частках.
Підписання контракту відбулося через тиждень після припинення транзиту російського газу через Україну. Наразі з п'яти довоєнних маршрутів експорту газу до Європи у "Газпрому" залишився лише "Турецький потік". У 2024 році сукупні поставки російського трубопровідного газу до Європи становили 32,1 млрд кубометрів, з яких 15,4 млрд надійшло українським маршрутом.
Експерти відзначають значний потенціал для нових відкриттів у румунському секторі Чорного моря, де загальні запаси оцінюються у 200 млрд кубометрів газу.
Більше новин читайте на GreenPost.