Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Європа більше не хоче бути маріонеткою в руках США» — китайське видання про політичний поворот ЄС до Китаю

«Європа більше не хоче бути маріонеткою в руках США» — китайське видання про політичний поворот ЄС до Китаю

Реальність відносин між Китаєм і Європейським Союзом дуже складна.

6 хв на прочитання14 Квітня 2023, 22:42
Поділитись:

Європа більше не хоче бути маріонеткою в руках США, заявило китайське видання Global Times, розповідаючи про політичний поворот ЄС до Китаю.

Європа, яка блукає серед поточних геополітичних потрясінь, має зробити вибір, ідеться в повідомлення. Під час візиту до Китаю президент Франції Еммануель Макрон сказав у своєму акаунті в соціальних мережах: «Хай живе дружба між Францією та Китаєм!». Наприкінці своєї поїздки він заявив ЗМІ в літаку, що він проти слідувати США, наголошуючи на стратегічній автономії Європи та кажучи, що Європа не повинна бути «втягнута в кризи, які не є нашими» — судячи з усього, маючи на увазі кризу в Тайванській протоці.

«Це торкається найважливішого стратегічного міфу Європи і викликає сильний шок», — вважають у Global Times.

Видання нагадує, що американський сенатор Марко Рубіо поставив під сумнів, чи може позиція Макрона представляти Європу, чи лише Францію. Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс розкритикувала нещодавню поїздку Макрона як «ознаку слабкості». Інші американські політики та основні ЗМІ також атакували Макрона, в Європі хотіли тиснути на нього. Але президент Європейської ради Шарль Мішель висловив підтримку Макрону у вівторок, заявивши, що європейські лідери все більше підтримують прагнення Макрона до «стратегічної автономії» подалі від США.

Мішель зазначив, що в ЄС мало хто справді думає так, як Еммануель Макрон, і за столом Європейської ради можуть бути нюанси та делікатні моменти щодо питання відносин із США.

«Дійсно залишається велика прихильність до альянсу зі США. Але якщо цей альянс із США передбачає, що ми сліпо, систематично дотримуємося позиції США з усіх питань, то ні», — сказав він.

Також Global Times нагадує, що міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер також підтримав Макрона, заявивши, що президент Франції «цілком правий, вимагаючи незалежності та європейського суверенітету». Те, що ми є союзниками США, не означає, що ми повинні бути проти Китаю, додав він.

Макрон також заявив під час візиту до Нідерландів у вівторок, що ЄС повинен сформувати незалежну позицію в п'яти ключових сферах, включаючи торгівлю, конкурентоспроможності та європейської промисловості.

«Ми хочемо бути відкритими. Ми хочемо мати союзників, гарних друзів, партнерів. Але ми завжди хочемо мати можливість їх вибирати. Не бути на 100 % залежними від них», — сказав він.

У Global Times наголошують, що Франція, Німеччина та Європейський Союз, безсумнівно, ближчі до США, ніж до Китаю. Вони мають більше зв’язків у культурі та цінностях, а НАТО зв’язує дві сторони Атлантики. У реальності глобалізації, керуючись реальними умовами та власними інтересами, вони стають союзниками США та партнерами Китаю водночас.

«Нинішня ситуація полягає в тому, що Китай поважає автономію ЄС і активно взаємодіє з ЄС у сфері торгівлі відповідно до міжнародних правил. Однак США хочуть змусити ЄС відійти від власних інтересів у відносинах з Китаєм і наблизитися до стратегії США щодо Китаю. Від перешкоджання європейським країнам використовувати мережеве обладнання Huawei 5G до вимог подальшого «відокремлення» від Китаю в галузі напівпровідникових технологій, вирішують США, а за ними — Європа. Крім того, розмінна монета, висунута США, полягає в тому, що якщо європейські країни не співпрацюватимуть, вони зіткнуться з санкціями з боку США. Жодна країна не любить відчуття «васала», — йдеться у повідомленні.

У Global Times вважають, що США хочуть від Європи безумовної співпраці в розбудові «Політики щодо Західно-Тайванської протоки».

«Вони хочуть стояти осторонь при запровадження санкцій проти Китаю, як вони робили щодо Росії, коли материковий Китай використає силу для підтримки національної єдності», — заявляють у виданні.

Перетворення кризи в Тайванській протоці на «європейську кризу» означає перетворення Європи на інструмент і використання її як нової стратегічної монети для США, щоб грати проти Китаю в тайванському питанні, вважають у Global Times.

На думку видання, метою США є збереження власної гегемонії: Вашингтон намагається описати гегемонію США як «гегемонію Заходу», тоді як Європа відчуває нерівність, подібну до відносин «пан-слуга». У Global Times підкреслюють, що колись обсяг економіки ЄС становив 30 % від загального світового, а через економічний спад і Brexit ВВП ЄС зараз становить лише 17 %, але частка ВВП США у світовій економіці скоротилася набагато менше. На думку видання, Європа, «якій бракує стратегічної автономії», є «однією з найочевидніших ознак занепаду Заходу».

Окрім того, війна в Україні посилила залежність ЄС від США щодо безпеки. Вашингтон зайняв «рятівну» позицію щодо Європи. Гордон Чанг, один із головних прихильників теорії «краху Китаю» в США, дорікнув Макрону у Twitter, сказавши: «Якщо Європа не повинна допомагати США щодо Тайваню, чому США повинні допомагати Європі щодо України?» У Global Times називають це шантажем Європи.

«Реальність відносин між Китаєм і ЄС дуже складна. Зокрема, Європа, як і США, має ідеологічні розбіжності з Китаєм. США намагаються використовувати ідеологічні розбіжності, щоб приховати свої геополітичні конфлікти з Китаєм, описуючи своє стримування Китаю як «боротьбу демократії проти автократії». Деякі європейці були обдурені, але більшість європейців — ні. Відносини співпраці між Європою та Китаєм не будуть гладкими. Говорячи про Тайвань, Макрон сказав, що Європа повинна «уникати пастки, щоб потрапити в кризи, які не є нашими», і що ЄС не повинен бути послідовником США. Це має бути внутрішнім голосом більшості людей у Європі. Так, Європа не хоче бути маріонеткою США», — вважають у Global Times.

Також нагадаємо, що Китай міг погодитися відправити РФ зброю, замаскувавши її під цивільну продукцію — The Washington Post.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Більше з GreenPost
Отруєння в Чорному морі: тривожний Всесвітній день водних тварин в Україні
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання3 години тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Варіанти оформлення декоративного ставка: як створити унікальний водний куточок у саду
5 хв на прочитання8 годин тому
Дитячі травми мозку знижують шанси на вищу освіту — дослідження
2 хв на прочитання9 годин тому
На Полтавщині відновлюють ліс після масштабної пожежі
1 хв на прочитанняВчора
YASNO роз'яснило ситуацію з відключеннями електроенергії боржникам
1 хв на прочитанняВчора
В Одесі порахують дерева в Приморському районі за мільйон гривень
1 хв на прочитанняВчора