Догори
Дати відгук

Єврокомісія пильно стежитиме за впливом майбутньої угоди Києва з Вашингтоном

Країни-кандидати є відкритими для іноземних інвестицій і мають право самостійно обирати інвесторів.

2 хв на прочитання17 Квітня 2025, 13:50
Угода Україна-США: ЄС контролюватиме її вплив на євроінтеграцію. Фото: Thierry Monasse/STA Угода Україна-США: ЄС контролюватиме її вплив на євроінтеграцію. Фото: Thierry Monasse/STA
Поділитись:

Українська сторона під час засідання Ради асоціації Україна-Європейський Союз надала запевнення, що майбутня угода між Україною та Сполученими Штатами Америки не суперечитиме зусиллям Києва щодо вступу до ЄС. Водночас Європейська комісія уважно відстежуватиме потенційний вплив цієї угоди на процес європейської інтеграції України. Про це заявила єврокомісар з питань розширення Марта Кос у Брюсселі під час зустрічі з журналістами, організованої European Newsroom.

Єврокомісар Кос підкреслила, що країни-кандидати на членство в ЄС є вільними у виборі своїх партнерів та укладанні будь-яких угод, включаючи угоду між Україною та США. Єврокомісія вітає всі домовленості, які відповідають найкращим інтересам України. Проте, Брюссель залишає за собою право уважно спостерігати за тим, як майбутня угода може вплинути на процес вступу України до Європейського Союзу.

За словами Марти Кос, під час засідання Ради асоціації Прем’єр-міністр України підтвердив незмінність рішення уряду щодо європейської інтеграції. Він запевнив, що Україна неухильно дотримуватиметься своїх європейських прагнень і не допустить укладання будь-яких угод, які могли б поставити під загрозу її шлях до членства в ЄС.

Коментуючи зовнішні впливи на процес розширення ЄС, єврокомісар зауважила, що лише Європейський Союз має повноваження приймати нові країни до свого складу. Вона підкреслила відповідальність та авторитет ЄС у досягненні результатів у процесі розширення та недопущенні втрати жодної з країн-кандидатів. Водночас вона визнала, що процес розширення ніколи раніше не був таким складним через вплив зовнішніх сил, не лише зі Сходу.

Марта Кос також відзначила, що країни-кандидати є відкритими для іноземних інвестицій і мають право самостійно обирати інвесторів. Проте Єврокомісія уважно стежитиме за дотриманням європейських цінностей та принципів у цьому процесі. Вона навела приклад Чорногорії, яка підписала угоду з ОАЕ щодо значних інвестицій, і запевнила, що ЄС відслідковує розвиток ситуації, оскільки статус країни-кандидата накладає певні зобов’язання та має наслідки.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Зображення згенеровано ШІ
Держкомпанія з Німеччини купує все більше російського газу, а уряд вдає, що нічого не знає про це — розслідування
2 хв на прочитання8 годин тому
Кабмін привів документи у сфері надр у відповідність до Закону про адміністративну процедуру. Фото: Ecopolitic
Уряд гармонізував документи у сфері надрокористування із Законом
1 хв на прочитанняВчора
Дорожня карта ЄС: Відмова від газу РФ та можливості для США. Фото: Getty Images
ЄС готує "дорожню карту" відмови від газу РФ
2 хв на прочитанняВчора
фото: Pixabay
Мита Трампа та ОПЕК+: чи впадуть ціни на нафту ще нижче?
6 хв на прочитанняВчора
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитанняВчора
Чехія оголосила про повну незалежність від російської нафти, хоча «Дружба» залишиться заповненою
2 хв на прочитанняВчора
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитанняВчора
Ресурс державних гарантій для "Нафтогазу" вичерпано - чи допоможе Єврокомісія
3 хв на прочитанняВчора