Євроінтеграція – не лише політичний крок, а й можливість посилити захист довкілля та інтегрувати екологічні стандарти в усі сфери економіки. На цьому під час форуму "United for Nature. Agenda for Ukraine" наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Зокрема він зазначив, що відбулося обговорення викликів переговорного процесу щодо вступу України до ЄС на полях міжнародного довкіллєвого форуму "United for Nature. Agenda for Ukraine" з європейськими колегами – Міністром довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Mircea Fechet, Міністеркою довкілля Молдови Iordanca Iordanov, Міністр захисту довкілля Болгарії Julian Popov.
"Завдяки селф-скринінгу довкіллєвого законодавства ми систематизували роботу з його адаптації до норм ЄС. Тепер маємо дорожню карту і можемо планувати стратегію роботи міністерства на декілька років вперед", - сказав він.
Результати селф-скринінгу показали, що розділ "Навколишнє середовище та зміна клімату" – у ТОП-5 за кількістю правових актів ЄС, які необхідно імплементувати. Це майже 200 директив та регламентів. Перелік з кожним роком зростає за кількістю та ускладнюється, але ми плануємо імплементувати більшість директив та регламентів до 2026 року.
Також він наголосив, що найбільший виклик – кроссекторальна координація. Захист довкілля та клімату мають бути інтегровані майже у всіх секторах економіки – в енергетиці, надрокористуванні, інфраструктурі, сільському господарстві, транспорті та будівництві.
Руслан Стрілець заначив, що за підсумками офіційного звіту Єврокомісії “Україна 2023” щодо прогресу євроінтеграції нашої країни визначили п’ять важливих екологічних та кліматичних реформ.
Зокрема:
Більше новин читайте на Green Post.