Догори
Дати відгук

ЄС розпочав втілення зеленої угоди

Європейська комісія 11 березня ухвалила новий План дій щодо створення циркуляційної економіки

2 хв на прочитання12 Березня 2020, 13:27
З відкритих джерел З відкритих джерел
Поділитись:

Європейська комісія 11 березня ухвалила новий План дій щодо створення циркуляційної економіки. Про це інформує GreenPost посиланням на повідомлення Єврокомісії.

Документ є одним із головних складових "європейської зеленої угоди", яка передбачає повне припинення викидів вуглецю до атмосфери з 2050 р.

Згідно з планом Комісія розроблятиме законодавство про політику щодо сталого продукту. Вона має гарантувати, що продукція на ринку ЄС призначена для більш тривалого використання, має можливості  повторного використання, ремонту та переробки.

Також продукція в ЄС буде передбачати включення якнайбільше переробленого матеріалу замість первинної сировини. Одноразове використання буде обмеженим, передчасне знищення непроданих товарів тривалого користування будуть заборонені.

"Сьогодні наша економіка все ще здебільшого лінійна, і лише 12% вторинних матеріалів та ресурсів повертаються в економіку. Багато продуктів виходять з ладу занадто легко, їх не можна повторно використовувати, відремонтувати або переробити або виготовлені лише для одноразового використання. Існує величезний потенціал для використання як для бізнесу, так і для споживачів", - зазначив виконавчий віце-президент європейської "зеленої угоди" Франс Тіммерманс.

"Новий план зробить циркулярність основним у нашому житті та прискорить зелений перехід нашої економіки. Ми пропонуємо рішучі дії, які гарантують, що нічого не витрачається даремно", - додав уповноважений ЄК з питань навколишнього середовища, океанів та рибного господарства Вірджиніус Сінкевічус.

Серед іншого ЄС у рамках затвердженого плану дій збирається забезпечити створення якомога менше відходів. Основна увага буде зосереджена на уникненні відходів взагалі та перетворенні їх на високоякісні вторинні ресурси.

Комісія вивчить можливість встановлення загальноєвропейської гармонізованої моделі роздільного збору відходів та маркування. План дій також висуває низку заходів щодо мінімізації експорту відходів з ЄС та подолання незаконних перевезень.

Як повідомляв GreenPost, одним з ключових елементів громадського обговорення урядового проєкту концепції зеленого енергетичного переходу виявились звичайні фокус-групи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Ведмедиця, налякана петардами, напала на українських туристів біля замку Пелеш
1 хв на прочитання34 хвилини тому
Навколишнє середовище
В Україні запустили «Еко SOS»: надання правової допомоги громадянам із захисту їхніх екологічних прав
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне
У Києві знайшли унікальну найстарішу яблуню в місті
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: @zoopark.vn
У Вінницькому зоопарку з'явилися рідкісні породи голубів (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
"Бої" за Голосіївський парк: чи облаштують там дитячий та спортивний майданчики
5 хв на прочитанняВчора
На Хмельниччині священик будує дзвіницю на території заповідника (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Штормове попередження про надскладні погодні умови: мокрий сніг, ожеледиця, туман по всій Україні
3 хв на прочитанняВчора
На Черкащині створили заказник на 18 га для червонокнижної квітки
1 хв на прочитання05 Грудня 2021