Догори
Дати відгук

ЄС розпочав втілення зеленої угоди

Європейська комісія 11 березня ухвалила новий План дій щодо створення циркуляційної економіки

2 хв на прочитання12 Березня 2020, 13:27
З відкритих джерел З відкритих джерел
Поділитись:

Європейська комісія 11 березня ухвалила новий План дій щодо створення циркуляційної економіки. Про це інформує GreenPost посиланням на повідомлення Єврокомісії.

Документ є одним із головних складових "європейської зеленої угоди", яка передбачає повне припинення викидів вуглецю до атмосфери з 2050 р.

Згідно з планом Комісія розроблятиме законодавство про політику щодо сталого продукту. Вона має гарантувати, що продукція на ринку ЄС призначена для більш тривалого використання, має можливості  повторного використання, ремонту та переробки.

Також продукція в ЄС буде передбачати включення якнайбільше переробленого матеріалу замість первинної сировини. Одноразове використання буде обмеженим, передчасне знищення непроданих товарів тривалого користування будуть заборонені.

"Сьогодні наша економіка все ще здебільшого лінійна, і лише 12% вторинних матеріалів та ресурсів повертаються в економіку. Багато продуктів виходять з ладу занадто легко, їх не можна повторно використовувати, відремонтувати або переробити або виготовлені лише для одноразового використання. Існує величезний потенціал для використання як для бізнесу, так і для споживачів", - зазначив виконавчий віце-президент європейської "зеленої угоди" Франс Тіммерманс.

"Новий план зробить циркулярність основним у нашому житті та прискорить зелений перехід нашої економіки. Ми пропонуємо рішучі дії, які гарантують, що нічого не витрачається даремно", - додав уповноважений ЄК з питань навколишнього середовища, океанів та рибного господарства Вірджиніус Сінкевічус.

Серед іншого ЄС у рамках затвердженого плану дій збирається забезпечити створення якомога менше відходів. Основна увага буде зосереджена на уникненні відходів взагалі та перетворенні їх на високоякісні вторинні ресурси.

Комісія вивчить можливість встановлення загальноєвропейської гармонізованої моделі роздільного збору відходів та маркування. План дій також висуває низку заходів щодо мінімізації експорту відходів з ЄС та подолання незаконних перевезень.

Як повідомляв GreenPost, одним з ключових елементів громадського обговорення урядового проєкту концепції зеленого енергетичного переходу виявились звичайні фокус-групи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання23 хвилини тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитанняВчора