Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • ООН занепокоєна переслідуваннями екоактивістів — питання розглянули на нараді сторін Орхуської конвенції

ООН занепокоєна переслідуваннями екоактивістів — питання розглянули на нараді сторін Орхуської конвенції

Захисники довкілля повинні отримати захист від утисків і переслідувань.

2 хв на прочитання18 Жовтня 2021, 16:33
Фото: arnika.org Фото: arnika.org
Поділитись:

Одним із основних пунктів порядку денного Наради сторін Орхуської конвенції стало питання захисту екоактивістів від утисків і переслідувань. Представники Європейської економічної комісії ООН проголосували за створення нового так званого механізму швидкого реагування, пише arnika.org.

«Недавні випадки з Білорусі, Боснії та Герцеговини, України або навіть країн ЄС показують, що захисники місцевих громад часто стикаються із серйозними загрозами, а міжнародні механізми працюють занадто повільно або безуспішно. COVID-19 навіть погіршив ситуацію, оскільки деякі уряди зловживали протипандемічними заходами для обмеження прав людини», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що протягом 2020 року деякі лідери організації Ecohome були заарештовані за вигаданими причинами.

«Зазвичай за участь у несанкціонованих демонстраціях, навіть якщо людина явно перебував в іншому місті. Їх комп'ютери і телефони були конфісковані. Пізніше, в липні 2021 року 26 екологічних неурядових організацій були примусово ліквідовані, їх офіси опечатані, а членів обшукали. Активісти перебувають під сильним тиском. Шукати справедливість у судах країни не має сенсу, але в той же час запуск міжнародних механізмів триває місяці або роки», — сказав Сергій Магонов, юрист недавно забороненої провідної білоруської екологічної неурядової організації Ecohome.

Повідомляється, що у 2020 році було вбито найбільшу кількість захисників навколишнього середовища і земель за всю історію — 227 осіб у всьому світі.

«Хоча більшість із них була в Латинській Америці, в 2019 році вбивства також відбулися в Казахстані та Румунії. Глобальна пандемія, супроводжувана обмеженнями громадянських свобод у результаті заходів із боротьби з коронавірусом, посилила негативні тенденції — в недавньому звіті відзначається 15 випадків порушення екологічних прав у Європі, на Кавказі та в Центральній Азії», — йдеться у повідомленні.

Представники неурядових організацій зазначають, що під час підписання Орхуської конвенції багато хто сподівався, що безпечний простір буде розширюватися, а право жити у здоровому довкіллі згодом поглибиться.

«На жаль, сьогодні ми не живемо у більш відкритому та справедливому світі — навпаки, простір свободи скорочується у багатьох країнах, — говорить Мартін Скальський, голова неурядової організації Arnika з Чехії. — Випадки з нашого регіону показують, що для того, щоб Орхуська конвенція залишалася джерелом натхнення та гарантом основних прав, їй терміново необхідний механізм захисту активістів від несправедливого судового переслідування».

Нагадаємо, що зміни клімату можуть викликати технологічні аварії, вважає Європейська економічна комісія ООН. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Пухке та пишне: чим можна замінити молоко під час приготування картопляного пюре
1 хв на прочитання32 хвилини тому
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
11 хв на прочитаннягодина тому
Прицільними обстрілами орки знищили ферму на Запоріжжі – загинуло понад 6 тис. свиней та 1000 нетелів
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: На урок
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитання3 години тому
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитання3 години тому
Ядерний шантаж Кремля: наскільки це серйозно і що робити
1 хв на прочитання4 години тому
Буде неймовірно хрусткою і шалено смачною: коли потрібно квасити капусту - календар на 2022 рік
3 хв на прочитання4 години тому
«Це не окупація»: понад 90 % призначених на окуповані території України чиновників – росіяни
2 хв на прочитання5 годин тому