Японія почала випускати очищену радіоактивну воду з пошкодженої АЕС Фукушіма в море
Після ядерної катастрофи вода зберігалася в понад 1000 резервуарах
Сьогодні Японія почала випускати очищену радіоактивну воду з пошкодженої атомної електростанції Фукушіма в море— прем'єр-міністр Фуміо Кішіда.
Після ядерної катастрофи вода зберігалася в понад 1000 резервуарах, встановлених на місці, після обробки передовою системою обробки рідини, яка здатна видалити більшість радіонуклідів, крім тритію, який, як відомо, менш шкідливий для людського організму, ніж інші радіоактивні матеріали та не накопичуються і не концентруються в організмі людини.
Резервуари, які зараз містять близько 1,34 мільйона тонн, наближаються до свого максимуму та, як очікується, досягнуть свого ліміту вже у 2024 році, якщо оператор не почне випуск очищеної води.
Японська національна федерація рибальства наполягає на своїй опозиції плану, що відображає занепокоєння серед рибалок, які відчувають, що план виконується без їхньої згоди або достатніх пояснень щодо того, чи справді уряд може захистити репутацію їхніх морепродуктів.
У процес, який може тривати близько 30 років, Tokyo Electric Power Company Holdings Inc планує розпочати випуск води «обережно та з невеликої кількості», сказав чиновник, відповідальний за оброблену воду.
🇨🇳 Після оголошення дати початку звільнення речник МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що Пекін «оголосив серйозний демарші» Токіо з цього приводу та запропонував вжити додаткових заходів для обмеження імпорту японських морепродуктів.
🇰🇷 У Південній Кореї уряд заявив, що поважає результати перевірки МАГАТЕ, яка не вбачає небезпеки у випуску води, на основі його власного аналізу плану Японії. Однак опозиційні партії країни залишаються стурбованими негативними наслідками водовідведення.