Якщо ви прагнете зберегти працездатність мозку протягом довгих років, спілкуйтеся з людьми в реалі — науковці

2 хв на прочитання09 Червня 2023, 20:16

Люди, які вважають за краще уникати спілкування, більш схильні до вікових змін у мозку.

Тим, хто прагне зберегти ясність розуму і його працездатність протягом довгих років, варто звернути увагу на одне наукове дослідження, розповідає Телеграм-канал «Будні фармацевта».

На прикладі 38 видів приматів науковці підтвердили, що об'єм кори головного мозку безпосередньо залежить від середньої чисельності зграї, яку ці тварини утворюють. Що більша зграя, що тварини більш соціальні, то більша потужність їхнього мозку і то вони кмітливіші.

Мозок людини розрахований на «зграю» в 150-200 осіб, але в сучасному столітті інтернету і соціальних мереж кількість людей, з якими ми активно взаємодіємо в реальному житті, значно скоротилася.

Якщо під час особистого спілкування з людьми нам доводиться втягуватися в розмову, розуміти суть бесіди, емоції та почуття людини, то для спілкування в інтернеті це все не потрібно, все проходить досить поверхнево. Ми замінюємо складні дії в спілкуванні елементарними — вбиваємо запитання на форумах і отримуємо десятки відповідей (причому здебільшого сумнівної якості). Нашому мозку більше не потрібно створювати складні моделі поведінки, щоби знайти підхід до певної людини.

Але якщо не треба напружуватися, мозок починає економити сили, енергію і починає тупіти.

Науково доведено, що активне спілкування і соціальні контакти мають величезне значення для здоров'я і мозкової активності. Люди, які вважають за краще уникати спілкування, більш схильні до вікових змін у мозку, на відміну від тих, хто цінує кожну можливість обмінятися парою фраз з іншими людьми.

Виявляється, навіть 10 хвилин комунікації на день активізують нейронні зв'язки. І, навпаки, що довше людина перебуває сама, то повільніше починають взаємодіяти нейрони. А це призводить до уповільнення розумових процесів.

Намагайтеся частіше бачитися з близькими, друзями, а з партнерами проводити час за чашкою чаю замість спілкування в зумі. Це, як мінімум, зміцнить ваш емоційний зв'язок.

Тимчасом названо п’ять звичок, які негативно впливають на мозок.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: