Буває таке, що схуднути не вдається. Не працює нічого — правильне харчування, спорт, порції розміром з долоню, інтервальне голодування, повна відмова від солодкого та борошняного. Людина не худне ні на грам, навіть якщо не їсть два дні. Тим, хто ніяк не може зрушити з мертвої точки, лікар-ендокринолог Катерина Бузина розповідає, як виявити приховану проблему.
Бувають такі ситуації, коли ніякі дієтологічні стратегії не дають результату зниження ваги. У таких випадках важливо звертати увагу до деталі.
Перше: у якому гормональному статусі пацієнт?
При дефіциті статевих гормонів чи гормонів щитоподібної залози худнути дуже складно. Жінки, вступаючи в менопаузу, часто помічають, як швидко наростає вага, і як важко її втрачати. Перешкодою стануть і високі концентрації кортизолу, інсуліну — ці гормони належать до жиронакопичувальних.
Друге: чи немає помилок у харчуванні?
Наприклад, маленька порція фруктового салату стане стимулятором накопичення жиру. «Корисний» апельсиновий фреш на сніданок теж додасть додаткового об’єму. Лохина і чорниця — взагалі одні з найбільш жиронакопичувальних ягід.
Друга часта помилка — відсутність сніданку. Тілу важливо дати їжу протягом 1 години після пробудження. В іншому випадку організм починає видобувати енергію за рахунок руйнування запасів. І це, на жаль, буде не жир, а глікоген із м'язів і печінки за рахунок підвищення рівня кортизолу.
Помилка №3 — дефіцит клітковини. Навіть дуже маленька порція їжі, збіднена клітковиною — це жиронакопичувальний фактор. Однак при порушенні травлення реакція на клітковину може бути негативною. У таких випадках необхідно підключити терапію для кишківника.
Ну і якщо самостійні зусилля щодо зниження ваги не приносять результатів, доводять до відчаю — зверніться до лікаря, він допоможе підібрати правильну стратегію та відстежити можливі помилки.
Також ми розповідали, що схуднення лікує діабет II типу — дослідження.