Немало людей потерпають від головного болю, коли підвищується артеріальний тиск. В одних він може бути разовим, в інших – хронічним.
Про причини, як лікувати та які таблетки пити від головного болю під час підвищеного тиску, Фактам ICTV розповіла лікар-невролог Марія Боднар.
– Головний біль нерідко виникає через підвищення артеріального тиску. Високий артеріальний тиск – відхилення показників від норми. Зазвичай це понад 140/90 мм рт. ст., однак варто пам’ятати, що для кожної людини вони індивідуальні, – говорить Марія Боднар.
Підвищення тиску може бути разовим, а може перейти у хронічну форму та викликати захворювання, яке має назву артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба).
За словами лікаря, артеріальний тиск може підвищуватися з різних причин.
Фактори:
Водночас варто пам’ятати, що буває власне артеріальна гіпертензія – первинне захворювання, яке виникає без чітких причин, зазвичай передається спадково, та симптоматичне підвищення артеріального тиску, яке свідчить про інші проблеми зі здоров’ям (ниркова недостатність, пухлини), коментує Марія Боднар.
– У групі ризику – жінки від 50 років, які ведуть малорухливий спосіб життя, потерпають від ожиріння чи вживають багато солі. Саме у них найчастіше діагностують це захворювання, – додає лікар-невролог.
Зазвичай люди мають однакові ознаки підвищення артеріального тиску:
Зазвичай вони дають змогу виявити проблему з тиском на ранній стадії, бо бувають випадки, коли люди живуть з проблемою та не знають про неї.
– Може бути ситуація, коли тиск підвищений, але люди його можуть не відчувати, не лікувати. І тоді проблема стає хронічною, – говорить Марія Боднар.
Саме тому треба бути уважним до свого самопочуття, фіксувати будь-які зміни та не ігнорувати такі симптоми, зокрема головний біль.