Застосування народних засобів для виведення каменів із нирок справедливо посідає почесне місце у лікуванні нирковокам'яної хвороби. Настої та відвари впливають на причини каменеутворення, допомагають налагодити обмін речовин, змінити кислотність сечі.
Настій трави хвоща польового
Чайну ложку сухої трави на склянку окропу настояти 20 хвилин, процідити і випити вранці натще. За півгодини можна снідати. Так – щодня протягом 2-3 місяців, не пропускаючи. Хвощ добре розм’якшує каміння і перетворює їх на пісок. Після початку прийому сильні болі невдовзі перестануть мучити хворого, перейшовши в слабкі, а приблизно через місяць у сечі почне з’являтися пісок, яким всі камінці поступово і виходять цілком безболісно.
30 г сухої трави на склянку води. Приймати по 2-3 склянки щодня. Можна застосовувати у вигляді відвару. Вважається, що вживання хвоща видаляє ниркові камені, зменшує біль у ділянці сечового міхура, збільшує виділення сечі, зменшує набряки та пухлини, кількість білка у сечі, очищає сечоводи.
Чайну ложку бруньок відварити у склянці води у закритій посудині. Настоювати 2 години. Випити у 3 прийоми протягом дня. Застосовується при сечокам’яній хворобі.
Добова доза – 2 столові ложки на 2 склянки окропу. Застосовується як сечогінний засіб. Можна робити також і водяний відвар трави перстачу. Відвар її на молоці вважається сильним сечогінним засобом.