Алергія на ліки - це нестандартна реакція імунної системи на медикаменти, залежить від індивідуальної чутливості організму до речовин, які є у складі, передає GreenPost.
Щодо ознак - нічого нового, і від стандартного алергічного набору реакція на ліки нічим не відрізняється: висип, кропив'янка, свербіж і набряк. Може з'явитися задишка.
Найнебезпечніша алергічна реакція - анафілаксія. Це рідкісний стан, яке може розвинутися миттєво або через кілька годин після контакту з алергеном. Симптоми схожі на звичайну алергію, але розвиваються стрімко і супроводжуються набряком легенів, падінням тиску, тахікардією та болем у животі.
ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЩО ЦЕ АЛЕРГІЯ НА МЕДИКАМЕНТИ?
Іноді імунна система реагує на ліки, як на щось шкідливе, визначає для себе інфекцією. Тоді в крові з'являються антитіла - спеціальні білки, які відзначають патоген або те, що прийнято за нього. У відповідь ми відчуваємо реакцію, яку називаємо алергією.
Інший варіант розвитку подій, коли ліки безпосередньо впливають на Т-лімфоцити. Ці імунні клітини викидають в кров хімічні речовини, які запускають алергію при зіткненні з ліками.
Деякі ліки діють як алергени частіше, ніж інші. Серед таких:
ХТО В ЗОНІ РИЗИКУ?
ЧИ МОЖНА ЗАХИСТИТИСЯ ВІД АЛЕРГІЇ НА ЛІКИ?
На жаль, передбачити реакцію організму на той чи інший препарат - не можливо. Щоб мінімізувати ризики, лікарі можуть починати з невеликих доз, робити алергічні проби.
Що може зробити для власної безпеки кожен?
Нагадаємо, раніше алерголог розповіла, що істинне лікування алергії (алергенспецифічна імунотерапія) дозволяє людині після курсу лікування перебувати поруч із алергенами й не відчувати їх. Алерголог говорить, що це лікування фізіологічне: воно не шкодить організму.