Як захистити дітей у випадку ядерного вибуху

9 хв на прочитання06 Жовтня 2022, 11:32

Якщо ви не впевнені в безпечності укриття навчального закладу, вирішіть, чи навчатиметься ваша дитина офлайн, доки є така загроза.

Як захистити дітей від наслідків ядерного вибуху? Це залежить і від віку дитини, і від ситуації, в якій ви опинилися.

Віце-президент із технологій Роман Павлюк розповідає, що в методичках з ЦО пишуть, що для немовлят і малих дітей (до 3 р.) мали би бути такі собі герметичні камери-палатки з поліетилену. Тому немовлят і дітей віком до 18 місяців найкраще помістити в люльку/коляску, яку ви обгортаєте поліетиленом і спереду лишаєте отвір, через який будете діставати дитинку для заміни підгузків і годування. Цей отвір закриваємо кількома шарами марлі. Не можна вдягати дитинці респіратор і не можна його використовувати як фільтр для обмотаної люльки, адже в дитинки ще не такі сильні легені, аби вільно крізь нього дихати.

Якщо нема люльки — слінг і закрити дитині органи дихання (рот, ніс) марлею в кілька шарів або одягом, якщо такої нема.

Дітям від 2 р. можна дати дитячі медичні маски, для певності 2 на раз. Дитина в такому віці вже зможе якось сказати вам, якщо їй буде важко дихати.

Для діток від 6-7 р. заходи з захисту вже такі ж, як і для дорослих.

Оскільки захист дітей не такий надійний, як для дорослих (на жаль), то й виходити з ними на поверхню в перші години категорично не слід. Винятком може бути наявність у дітей травм, які можуть потребувати негайної допомоги (важкі опіки, переломи тощо).

Коли ми вийшли з дітьми на поверхню, то люльку завжди несемо в руках, ніде не ставимо ні за яких умов. Виняток становлять лише закриті приміщення, де ви зупинилися, аби змінити респіратори чи одяг.

Після виходу із зони ураження люльку й усі дитячі речі, що ви взяли зі собою, доведеться викинути.

А що робити, якщо вашу дитину ядерний вибух застав у школі чи садочку? Про це розповідає Dovidka.info.

Якщо на момент ядерного вибуху ваша дитина була в закладі освіти, вона має залишатись там в укритті з рештою дітей.

Навіть якщо школа або садок у пʼятихвилинному доступі від дому, не потрібно виходити з укриття і забирати дитину. Це нашкодить вам, бо надворі ви можете зазнати радіаційного впливу, вашій дитині, а також іншим дітям і вчителям або вихователям, які перебувають в укритті школи чи садочка. Згідно норм безпеки приміщення для укриття мають загерметизувати зсередини, аби туди не потрапляти шкідливі речовини ззовні. Батьки, що прийшли з двору, можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він разом із повітрям може потрапити у приміщення, де переховуються діти.

Тож вийти назовні означає наражати на небезпеку не лише себе, а й дітей і персонал. У випадку аварії з викидом або ядерного вибуху у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

Аби мати впевненість, що школа або садок готові до будь яких сценаріїв, варто переконатися заздалегідь, що тамтешнє укриття захистить вашу дитину від радіації у випадку ядерного вибуху. А також переконатися, що ваша дитина готова до такого сценарію.

Для цього потрібно:

Це значить, що прийти й забрати дитину звідти, поки немає офіційних оголошень, що загроза минула, буде неможливо. Поясніть їм, що зайве відчинення дверей укриття і допуск туди батьків, що прийшли з двору, нашкодить дітям.

Деякі заклади мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні сховища – герметичні. Однак за відсутності таких допускається перебування в найпростіших укриттях, у яких дотримані наступні вимоги (їх дотримання ви можете перевірити самі):

Оскільки укриття має бути розраховане на перебування там дітей упродовж не менше 48 годин, перевірте, чи є там перелік речей, які має забезпечити адміністрація закладу освіти:

Якщо не всі речі є, разом із іншими батьками проконтролюйте, аби їх придбали, або знайдіть і принесіть самі.

Важливо! Щоби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка, домовтеся з адміністрацією чи вчителем (вихователем), аби ці речі зберігались у закладі, але в швидкому доступі, щоб їх можна було швидко брати під час тривоги.

Якщо ви не впевнені у безпечності перебування вашої дитини в укритті навчального закладу у випадку ядерного вибухутоді рішення, чи навчатиметься ваша дитина офлайн, допоки є така загроза, ви приймаєте на власний розсуд.

Залежно від ситуації органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного формату навчання у вашій школі.

Також ми розповідали, що робити, якщо ядерний удар застав вас не вдома.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: