Як «упізнати» клімакс — 4 найгірші симптоми

4 хв на прочитання04 Червня 2023, 23:01
Фото ілюстративне

Попри них, багато жінок раді клімаксу.

Коли жінка переживає клімакс, у її організмі відбуваються гормональні зміни, і, як наслідок, виникають різні симптоми менопаузи. З чим доводиться зіткнутися жінкам у цей період, розповідає MissFit.

Клімакс: що відбувається в організмі?

Приблизно з 45 років вироблення естрогену в жіночому організмі знижується. Менструації відбуваються нерегулярно, а потім у якийсь момент припиняються. У медицині остання кровотеча називається менопаузою. Це трохи збиває з пантелику, оскільки це радше кінцева точка, після якої жінка більше не може завагітніти.

Середній вік настання менопаузи — 51 рік. В одних жінок вона починається набагато раніше, в інших — пізніше. Багато жінок раді клімаксу, оскільки він позбавляє їх від менструації та пов'язаних із ними болів. З цієї миті більше не потрібна контрацепція.

Іноді жінкам важко звикнути до думки, що вони не фертильні. Часто в житті відбуваються інші зміни, й у багатьох жінок менопауза асоціюється зі старінням.

Які симптоми менопаузи типові?

Чи виникають узагалі якісь симптоми, наскільки вони тривалі та серйозні — все це індивідуально. Однак є деякі симптоми, що найчастіше зустрічаються, які сильно псують жінкам життя.

1) Припливи жару та менопауза

Припливи жару та клімакс — це майже нерозривні поняття. Це також стосується потовиділення, воно нерідко порушує нічний сон. Іноді це ускладнює ведення повсякденних справ. Припливи жару зазвичай минають самі собою через 4-5 років.

2) Зміни слизової оболонки піхви

Нестача естрогенів при клімаксі призводить до зміни товщини слизової оболонки піхви, що виявляється у її сухості. Слизова оболонка стає більш чутливою до травм, печіння та свербіж — уже не рідкість. А під час статевого акту може виникати біль.

Оскільки ці зміни порушують баланс вагінальної флори, вони можуть призвести до коливань значень pH і зниження кількості захисних молочнокислих бактерій. Це робить піхву більш сприйнятливою до бактеріальних інфекцій.

Нестача естрогену також впливає на уретру та сечовий міхур, точніше, на механізми їх закриття. Через вік розслабляються і м'язи тазового дна. В результаті виникає підвищена потреба у сечовипусканні чи нетримання сечі.

За допомогою гормоновмісних вагінальних кремів або таблеток, які прописує гінеколог, можна легко компенсувати нестачу гормонів і вирішити проблему.

3) Стомлюваність і порушення сну

Через зниження активності естрогену під час менопаузи фаза глибокого сну скорочується до 4 годин. Тепер у гру вступає потовиділення. Жінки іноді прокидаються у поті між 3 і 4 годинами ранку і більше не можуть заснути.

Однак якщо ви страждаєте від проблем із засинанням, це не пов'язано із гормональними змінами. Часто причиною цього є надто багато думок і переживань.

4) Міжменструальна кровотеча

Зниження вироблення естрогену у старшому віці часто призводить до скорочення матки, а також до утворення міоми. Слизова оболонка матки більше не така міцна, а стінки кровоносних судин більш чутливі.

Якщо під час клімаксу у вас виникла легка кровотеча, зверніться до гінеколога. Зазвичай турбуватися нема про що.

Інші можливі симптоми клімаксу

У багатьох жінок спостерігаються інші симптоми, які також можуть бути пов'язані з менопаузою. До них належать:

Замісна гормональна терапія для полегшення симптомів клімаксу

Якщо ви страждаєте від серйозних симптомів через брак естрогену, які погіршують якість життя, а також знижують працездатність, вам може бути корисна замісна гормональна терапія.

Під час клімаксу дефіцит гормону поповнюється за допомогою ліків. Мета полягає не в тому, щоб повністю відновити колишню концентрацію гормону, а лише усунення симптомів.

Коли рекомендована замісна гормональна терапія?

Класичними показаннями для замісної гормональної терапії є, перш за все, припливи жару й атрофія слизової оболонки піхви у поєднанні з урогенітальними проблемами (наприклад, часті інфекції сечового міхура, прискорене сечовипускання, нетримання сечі).

З медичного погляду, немає показань для профілактики таких захворювань, як депресія чи остеопороз. Зокрема, для профілактики остеопорозу замісну гормональну терапію розглядають лише в тому випадку, якщо підвищений ризик переломів кісток або є протипоказання для прийому інших препаратів (наприклад, незносність).

Ми вже розповідали про безсоння при клімаксі: фармацевти розповідають, як вирішити проблему в домашніх умовах.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: