Літо – небезпечний час для сердечників. Температура висока, кисню в повітрі мало, на вулиці смог від лісових пожеж, а роботу по дачі ніхто не відміняв. Все це перевантажує організм і може викликати «аварію» в серці. Є навіть неофіційний термін – «літній інфаркт». Розповідаємо, як його уникнути.
Урожай на дачі – це, звичайно, важливо, але все ж не важливіше власного життя. Намагайтеся не перебувати на сонці з 12 до 17 години. Заняття спортом, тягання пакетів з магазину і прополювання грядок обов’язково потрібно перенести на ранок або вечір. І не працюйте довго з опущеною головою, робіть перерви.
За один спекотний день можна втратити до 6 літрів поту. А разом з ним підуть і запаси калію і магнію, які необхідні для роботи серця.
Крім того, без води кров може згуститися, а ризик утворення тромбів – підвищитися.
Не важливо, морську або водопровідну. Через раптовий перепад температури розширені кровоносні судини різко звужуються – це може викликати напад стенокардії або інфаркт.
Вихлопні гази викликають кисневе голодування – а це значить, що серцю доведеться працювати з підвищеним навантаженням.
Коли ми їмо, кров приливає до судин шлунково-кишкового тракту. Якщо у вас є проблеми з судинами, інші органи її можуть недоотримати, і це перешкодить роботі серця.
Щоб такого не трапилося, їжте невеликими порціями. Червоне м’ясо, тваринні жири і сіль краще звести до мінімуму, а частка фруктів і овочів – збільшити.
Хоча б відкладіть веселощі на вечір. Спиртне розширює судини і перевантажує серцево-судинну систему. Разом із спекою воно завдасть вашому організму подвійний удар.
Відчули щось із списку нижче? Негайно викликайте швидку. Поки вона їде, покладіть під язик одну таблетку нітрогліцерину і розжуйте півтаблетки аспірину.
Інфаркт не завжди розвивається «за сценарієм»: вам може здаватися, що болить не серце, а шлунок або бронхи. Краще перестрахуватися і викликати швидку: у перші 4 години тромб можна розчинити ліками. Далі – тільки операція.