Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Як світ може змусити Росію заплатити за завдану Україні шкоду і що заважає це зробити вже зараз

Як світ може змусити Росію заплатити за завдану Україні шкоду і що заважає це зробити вже зараз

Мінімальна неточність чи помилка може призвести до міжнародних судів і рішень на користь держави-агресора.

3 хв на прочитання16 Грудня 2022, 00:17
Поділитись:

Відбудова України може коштувати щонайменше 500 мільярдів євро. Таку думку висловила віце-президента Світового банку Анна Б’єрде.

Це колосальна сума, яка буде збільшуватися, і партнери України не зможуть надати гранти чи кредити на цю суму. Очевидним виходом із ситуації є стягнення з Росії цих коштів, адже саме її дії призвели до втрат такого масштабу. Проте є обґрунтовані підозри, що країна-терорист проігнорує свої зобов’язання щодо покриття втрат України, навіть коли це буде визнано на рівні міжнародних інституцій. Про це розповідає «Вісник європейських цінностей».

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ зазнала впливу санкцій безпрецедентного масштабу, включно із замороженням активів. Тільки станом на травень за підрахунками Національного агентства запобігання корупції, країни Європи, США, Японія та інші партнери заморозили російського майна на понад $1 трлн. Хоча в Канаді й Україні вже прийнято законодавство щодо конфіскації приватних активів, та в Канаді ще не було таких прецедентів, а український суд із травня виніс лише одне таке рішення. У випадку України існує кілька механізмів розшуку та конфіскації таких активів, які працюють із різною активністю. При використанні відповідного законодавства та подальшого розгляду справи у ВАКС існує необхідність тісної співпраці з розвідкою для встановлення фігурантів та всіх їхніх активів. Оскільки розвідка України наразі зосереджена переважно на воєнних цілях, цей процес йде повільніше, аніж усім хотілося б. У будь-якому випадку ці два законодавчих кейси можуть бути використані іншими країнами-партнерами як приклад для розробки власної законодавчої бази.

Найбільше російських активів знаходяться саме в державах ЄС, тому й рішення від цих країн із приводу процесу конфіскації є найбільш очікуваним. За умови створення відповідних правових механізмів, Україна може розраховувати на стягнення у свою користь заморожених у ЄС суверенних активів Росії, що їх оцінюють у $300 млрд. Активи приватних осіб там захищені різними юридичними документами. За відсутності прямого вторгнення на території цих країн конфіскація є юридично необґрунтованою. Основним завданням тих, хто або вже розробив, або розробляє механізми конфіскації, є детальне опрацювання всіх юридичних моментів. Адже мінімальна неточність чи помилка може призвести до міжнародних судів і рішень на користь держави-агресора.

Незважаючи на те, що конкретних кроків у напрямку розробки відповідного законодавства з боку ЄС та США ще не зроблено, країни вже з травня вивчають способи запровадження таких механізмів. Світ розуміє, що втрати України у війні занадто високі, а криза в найбільшій країні Європи та у величезному експортері агропродукції та металів негативно вплине на економіку не тільки ЄС, а й світу. Тож відбудова України та подолання кризи є вигідними для всіх. Тим часом світ також починає усвідомлювати все ясніше, що Росія не дотримується жодних міжнародних норм і зобов’язань. Тому конфіскація її активів на користь України є найбільш реалістичним виходом із даної ситуації.

Нагадаємо також, що доведеться за все відповісти і все компенсувати: чому покарання РФ за агресію — невідворотне.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023