Куріння — шкідлива звичка, позбутися якої досить складно, однак, сила волі, консультації з лікарем і перехід до здорового способу життя допоможуть вам кинути палити. Важливо й заручитися підтримкою близьких людей.
Шкоду паління для людини давно доведено — ця згубна звичка впливає не тільки на легені, але також на порожнину рота і навіть роботу головного мозку. Ризики для здоров’я при споживанні тютюну:
1. Визначте своє «Чому»
Перерахуйте всі причини, через які ви хочете кинути палити. Можливо, це має сподобатися коханій людині, заощадити гроші або поліпшити стан вашого здоров’я.
2. Оберіть дату
Постарайтеся вибрати день ікс через два-три тижні, щоб у вас був час підготуватися до переходу до життя без паління. Для досягнення найкращого успіху виберіть найбільш значущу для вас дату, наприклад, день народження, річницю або свято.
3. Позбавтеся від всіх пристроїв для паління
Зберіть запальнички, попільнички, трубки і будь-які сигарети, що залишилися, і приберіть їх зі свого автомобіля, будинку і з робочого місця. Зробіть це зараз, щоб ці предмети не могли викликати бажання палити пізніше.
4. Зниження нікотину
Почніть скорочувати вживання нікотину, щоб допомогти вашому організму пристосуватися до змін. Наприклад, якщо ви викурюєте пачку в день, то за кілька тижнів до дати відмови від паління поступово скорочуйте її до половини.
5. Порадьтеся з лікарем
Проконсультуйтеся з вашим лікарем щодо безрецептурних засобів для припинення паління, таких як нікотинові пластирі, пастилки, або ліки, що відпускаються за рецептом, які можуть знизити ваше бажання палити.
6. Створіть свою стратегію
Складіть план відмови від паління, в якому буде вказано, як ви будете вирішувати пов’язані з цим проблеми, і які нові процедури замінять ваші старі звички, пов’язані з курінням.
7. Заручіться підтримкою
Не відмовляйтеся від допомоги рідних і близьких. Відмова від звички — складний процес, але з підтримкою друзів і сім'ї ви зможете все.
Є багато різних методів, які успішно допомогли людям позбутися від звички палити:
1. Лікарські препарати. Препарати для припинення куріння можуть зменшити тягу до сигарет. Вони найбільш ефективні, коли використовуються як частина комплексної програми припинення паління, проте, перед вживанням обов’язково консультуйтеся з лікарем і не займайтеся самолікуванням. Найчастіше використовуються нікотинові пластирі, пастилки, інгалятори, назальні спреї.
2. Електронні сигарети. Вейп також може допомогти позбавитися від шкідливої звички. Проте, і у нього є недоліки: