Догори
Дати відгук

Як пити воду, щоб захистити нирки від каменів

Ризик сечокам’яної хвороби вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу.

2 хв на прочитання09 Червня 2022, 00:43
Поділитись:

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) може уразити людину з будь-якої вікової групи — від новонароджених до людей похилого віку. Це захворювання, пов’язане з утворенням каменів у нирках і/або інших органах сечовидільної системи. Коли нирки наповнюються каменями, біль стає нестерпним і має постійний характер. Маленькі камінці можуть виводитися із сечею, не викликаючи особливого дискомфорту. Невиведені камені збільшуються в розмірах, застрягають у сечовому тракті та заважають проходженню сечі. Великі камені можуть серйозно пошкодити сечовивідні шляхи. Ось чому профілактика цієї проблеми є дуже важливою для здоров'я. До корисних звичок, як варто завести, щоб захистити нирки від каменів, належить і пиття води. «МедДовідка» розповідає, як це правильно робити.

Ризик сечокам’яної хвороби вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Рідина допомагає ниркам очищати організм від метаболічних відходів. Якщо вони своєчасно не виводяться, то кристалізуються і перетворюються на каміння.

На дефіцит рідини в організмі може вказувати колір сечі. Зазвичай уранці вона темно-жовта через накопичення відходів, що виробляються протягом ночі. Але якщо темний відтінок зберігається протягом дня, це свідчить, що організму не вистачає води. Кількість споживаної рідини в середньому має становити 8-10 склянок. У цей об’єм, крім води, можуть входити інші напої та рідкі продукти.

Дуже корисна вода з лимонним соком. Вона сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі, яка, своєю чергою, не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

Водночас важливо не перестаратися з водним раціоном, оскільки робота нирок може порушитись.

Також слід враховувати, що питна фторована вода — дуже небажаний продукт для нирок. Доведено, що регулярне споживання води з великою кількістю фтору веде до утворення каменів у нирках. Одна з ознак, що людина споживає дуже багато фтору, — знебарвлення зубної емалі або поява на ній характерних плям, які відносять до захворювання, відомого як флюороз зубів. Найкраще пити бутильовану, відстояну та кип’ячену воду або використовувати системи очищення води від фтору

Також ми розповідали, що «нирки відмовляють мовчки»: нефрологи розповідають, які аналізи слід здати, якщо болить і тягне в попереку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання3 хвилини тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання52 хвилини тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання2 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання8 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора