Як легше кинути курити: дієві способи позбутися тютюнозалежності

5 хв на прочитання27 Жовтня 2022, 11:25
В Україні оновлено сайт, який допомагає кинути курити

Найбільш дієві способи боротьби з тютюновою залежністю

Куріння – одна з найшкідливіших звичок сучасної людини. Це залежність, яка день у день позбавляє здоров’я, скорочує тривалість життя і до того ж створює істотний пролом в бюджеті. Хочете дізнатися, як легко кинути курити? Ми зібрали для вас найбільш дієві способи боротьби з тютюновою залежністю.

Розберемо, як психологічно змусити себе кинути палити, як уникнути «нікотинової ломки», а також поговоримо про те, як кинути курити за допомогою народних засобів.

Як кинути палити: дієві способи, щоб допомогти собі

Якщо ви налаштовані на бойовий лад та морально готові до змін у своєму житті, тоді поїхали. Щоб кинути палити природним шляхом, найголовніше – мотивація, усвідомлення необхідності та виконання невеликого зводу правил. Ось чек-лист для тих, хто хоче почати боротьбу з цією звичкою:

  1. Намагайтеся відкласти першу ранкову сигарету на максимально довший час.
  2. Не інформуйте оточення про своє рішення позбутися залежності.
  3. Пийте щонайменше 2 літри води на день.
  4. Менше перебуваєте в компанії людей, що палять. Набагато важче зосередитися на своїй цілі, коли навколо спокуса.
  5. Уникайте вживання алкоголю, міцної кави та чаю: ці напої підстьобують бажання закурити.
  6. Створіть особистий ритуал. Кожен раз, коли виникає бажання дістати сигарету, виконуйте фізичну вправу або влаштовуйте легкий овочевий перекус.

Не варто недооцінювати психологічну допомогу. Набагато легше кинути палити, прослуховуючи лекції лікарів, що спеціалізуються на боротьбі з нікотиновою залежністю, або відвідуючи психолога.

Також можна просто комусь виговоритись, як вас все дістало

Як кинути курити психологічно: матеріали для самолікування

Детальний розбір питання «А що ж, власне, заважає мені відмовитися від нікотину?», часто допомагає кинути палити. Психологія проблеми є набагато сильнішою, ніж фізична залежність від хімічних речовин. Відмова від сигарет за допомогою психології стане куди більш ефективним методом, ніж вимочування цигарок в молоці.

Схильним до самоаналізу людям відмінним помічником в боротьбі з нікотином стане відома на весь світ книга Аллена Кара «Легкий спосіб кинути палити». Автор розробив власну методику відмови від цигарок, а згодом відкрив клініки по всьому світу, які допомагають боротися з залежністю.

Якщо ви налаштовані кинути курити без таблеток, без лікування й лише власними силами – радимо прочитати цю книгу. Про неї пишуть десятки відгуків терапевти та спеціалісти по залежностях. Праця Аллена Кара перевертає свідомість і допомагає відмовитися від сигарет без насильства над собою.

Народні засоби: як кинути палити «по-старому»

Якщо ви шукаєте народний метод як кинути курити, для вас стануть корисними наступні поради:

  1. Щоб знизити тягу до нікотину, включіть у свій раціон горох, печінку, арахіс, хліб, морську рибу, боби, моркву, квасолю та інші продукти, що містять нікотинову кислоту.
  2. Відбити тягу до паління допоможуть відвари вівса, жита і ячменю, а також регулярний прийом свіжовичавленого картопляного і капустяного соку.
  3. Якщо маєте охоту закурити – ефективним стане полоскати рот відваром листя м’яти, материнки та чорної смородини в співвідношенні 2: 2: 1. Але будьте готовими: таке полоскання провокує огиду до куріння.
  4. Популярністю користується відвар лаврового листа. Для цього 50 г сировини потрібно заварити в літрі води. Вживати протягом дня.
  5. Зріжте гілочку черемхи або знайдіть корінь аїру болотного, подорожника або листя хрону. Перед тим, як піти палити, пожуйте ці рослини. Але обережно вас буде злегка нудити. Бажання курити відпадає, а шкоди для організму при цьому немає ніякої.

Як позбутися нікотинового похмілля

В середньому запеклому курцеві потрібно близько двадцяти сигарет на добу. Нікотин – найшвидший наркотик, він миттєво всмоктується в кров і відразу ж дає відчутний поштовх в мозок. Після першої ж затяжки людина отримує дозу речовини та відчуває невелике затуманення в голові й почастішання пульсу. Процес виведення нікотину починається майже в той же момент, коли недопалок потрапляє в попільничку, і протікає досить стрімко: вже через годину вміст нікотину в крові стрімко падає і починається нікотинова ломка – непереборне бажання знову затягнутися тютюном.

Чудовий спосіб кинути курити швидко – застосування жуйок, пластирів і спреїв, що містять нікотин. Вони допомагають обійти нікотинове похмілля, компенсуючи собою речовини, одержані з сигарет. Назріває питання «Чи є сенс міняти шило на мило»? Однозначно.

По-перше, жуйки й пластирі випускаються з різним вмістом нікотинової кислоти, що дозволить чітко контролювати, а також поступово знижувати надходження речовини в організм. По-друге, здоров’ю курця шкодить не тільки нікотин: найбільш відчутної шкоди завдають смоли та солі, що виділяються при горінні сигарети. Відтак, спреї, пластирі та жуйки з нікотином допомагають безболісно кинути палити.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: