- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Як фермер на Київщині бореться за екологію на своїх полях (фото)
Як фермер на Київщині бореться за екологію на своїх полях (фото)
Чоловік навіть організував у себе в господарстві мікрозаказник для диких запилювачів та ентомофагів
Зміни клімату стають глобальним викликом для всіх ланок, задіяних у виробництві сільськогосподарської продукції. Завдання аграріїв — не тільки пристосуватися до нових погодних реалій та отримати комерційну вигоду, але й забезпечити стале виробництво задля збереження життя на планеті. Про це повідомляє AgroPortal.ua.
Українські фермери уже тривалий час впроваджують проєкти по збереженню довкілля. Ба більше — отримують від цього зростання економічної ефективності та готові ділитися успішним досвідом.
Фермерське господарство «Широкоступ» розташоване в с. Шубівка Кагарлицького району, що на Київщині. Має в обробітку майже 3 тис. га землі, сіє соняшник, гречку, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, ріпак, горох та кормові культури для власного тваринництва. На 300 га сільгоспугідь господарство реалізує цілий перелік проєктів щодо безпечного використання засобів захисту рослин, розвитку біорізноманіття, відновлення популяції диких комах-запилювачів та ентомофагів.
«Європейські практики втілюємо з компанією Syngentа, з якою загалом працюємо понад 20 років, та науковцями профільних інститутів. Четвертий рік як маємо власний мікрозаказник для диких запилювачів та ентомофагів. Спільно займаємось відновленням родючості орних земель, зупиненням ерозійних процесів та зменшенням впливу пестицидів на навколишнє середовище», — розповідає к. сільгосп. наук, власник фермерського господарства Олександр Широкоступ.
Додає, що дбати про навколишнє середовище можна за допомогою простих прийомів: дотримуватися агротехнологій, рекомендацій та регламентів внесення ЗЗР, використовувати якісні препарати.
«На наші поля пасічники привезли близько 2000 вуликів. Жодних нарікань не було. Навпаки, вже маємо домовленості ставити вулики на наступний рік. Від такої взаємодії отримуємо обопільну вигоду: ми – прибавку до врожайності соняшнику й гречки, пасічники — мед. А разом дбаємо про здорову екосистему й продовольчу безпеку нашої країни. Шляхом лише одного дозапилення прибавка до врожаю соняшнику складе щонайменше 10%. Загалом розраховуємо на 20-40%», — ділиться Олександр Широкоступ.
Розповідає, що цього року посіяли більше гречки – 140 га, оскільки потрібно було частково пересіяти озимину. Заодно і зароблять на кінцевому врожаї: гречка зараз в дефіциті, тож закупівельні ціни на неї високі. Довкола гречаних полів сіють соняшник. Його господарство має 500 га.
«Завжди попереджаємо про обробіток полів. Зводимо до мінімуму шкоду навколишньому середовищу. Тому пасічники охоче до нас їдуть», — додає фермер.
Зазначимо, фермер з Волині вирощує кавуни гіганти (фото).