Наші ідеї щодо збереження електроенергії допоможуть не лише заощадити гроші та ресурси, але і зменшити залежність від палива.
Не вірите? Завдяки підказкам від coca-cola.ua, ви зможете заплатити за електроенергію 30% від того, що витрачають ваші сусіди.
Замість трьох ламп – дві
Тобі дійсно потрібна ця святкова ілюмінація в кімнаті? Адже для читання можна включити торшер або настільну лампу, звісно, щоб це було безпечно і комфортно для очей.
Переходь на енергоефективні лампи
Світлодіоди забирають лише 20% домашньої електроенергії і «живуть» у 12 разів довше. Це відбувається тому, що звичайні лампочки виробляють більше тепла, ніж світла, і таким чином використовують більше енергії.
Запроси в кімнату сонячне світло
Відкрий жалюзі чи фіранки, щоб впустити в кімнату денне світло. Це твій найліпший помічник. Щодо глобальної поради для власників приватних будинків, чудове рішення – світлові люки у стелі. Вони допомагають максимально використати денне світло.
Керований термостат
Задавши на термостаті певну температуру, можна вдвоє зменшити рахунок. Так, наприклад, коли ви спите або виїжджаєте з дому протягом дня, електронний помічник все врахує і відрегулює температуру. І вже ні про що не треба турбуватися.
Тримай холодильник закритим
Холодильники і морозильники відповідають приблизно за 1/3 рахунку за електроенергію. Тому не залишай дверцята відкритими занадто довго. Перш ніж взятися за ручку холодильника, виріши, що саме тобі потрібно.
Не давай холодильнику сумувати
Порожній простір забирає більше енергії для охолодження. Тому не забувай підгодовувати свого помічника, клади в нього навіть просто пляшки з водою.
Не став гарячі продукти в холодильник
В протилежному випадку, окрім підтримки низької температури, твоєму помічнику доведеться ще й охолоджувати їжу. Це може призвести до надмірного навантаження пристрою і він вийде зі строю
Тримай холодильник подалі від тепла
Встанови холодильник подалі від прямих сонячних променів, печі або духовки, а також посудомийної машини, щоб зменшити енергоспоживання.
Обирай енергоефективне
Якщо раптом збираєшся оновлювати комп’ютерну техніку чи електроніку, то шукай прибори, що відповідають Міжнародним стандартам енергоспоживання.
Використовуй мережеві фільтри
Більшість електроніки продовжує витягувати живлення, навіть у вимкненому стані. Це називається «фантомним навантаженням» або «силою вампіра» і цього можна уникнути, підключивши прилади до мережевих фільтрів.
Використовуй еко- фішки
Більшість комп'ютерів дозволяють вибрати параметри, які заощаджують енергію. Знайди налаштування, які дозволять тобі і комп'ютеру працювати ефективно.
Дай комп’ютеру «поспати»
Якщо надовго йдеш кудись, повністю вимикай комп’ютер чи переводь його в режим сну. Не зекономить електроенергію і заставка на екрані комп’ютера, тому без сумніву вимикай екран, коли йдеш пити каву чи чай.
Відключи павербанк
Зарядні пристрої продовжують отримувати енергію, навіть якщо вони нічого не заряджають. Тому підключай їх лише за потреби.
Не заряджай стільникові телефони вночі
Більшість телефонів вимагають лише декількох годин, щоб досягти повної зарядки. Спробуй заряджати їх на робочому столі або ввечері, а на ніч відключати.
Запускай нічний режим
На енергоефективних водногарівачах та бойлерах можна встановити еко-режим, що дозволить нагрівати воду вночі, коли менший тариф.
Приймай душ
Щоб мінімізувати використання гарячої води, а значить і електроенергії, віддай перевагу прийому душу, ніж ванни. Це суттєво зменшить твої витрати.
Запроси до роботи сонце
Якщо є можливість, використовуй сонячні батареї чи колектори для нагріву води. Це допоможе витрачати менше електрики.
Не перегрівай духовку
Часто ми розігріваємо духову шафу довше, ніж потрібно. Найчастіше рецепт приготування цього не вимагає, тому мінімізуй витрати електроенергії.
Готуй разом
Випікай одразу декілька страв: запіканка разом з пирогом чи картопля з м’ясом і овочами. Це прискорить процес приготування і зекономить гроші.
Візьми в поміч тепло печі
Остаточне тепло, що ми отримали після смаження чи запікання страви, може «доготувати» їжу, якщо залишилося 4-5 хвилин, без додаткової енергії. Також тепло духовки можна використати, щоб розморозити продукти, розтопити вершкове масло або зігріти посуд.
Влітку залучай кухонний вентилятор
Влітку тепло після запікання страви необхідно вигнати якомога швидше з кухні, і зробити це допоможе вбудований в духовку вентилятор. Таким чином температура в кімнаті не буде підніматися і, можливо, кондиціонер не знадобиться.
Не використовуй занадто багато води
Для кип'ятіння води наливай стільки, скільки потрібно для приготування. Підігрів меншої кількості води є більш ефективним і скорочує час нагрівання.
Готуй на верхній полиці духовки
Тримаючи їжу ближче до нагрівального елемента, ти скоротиш час приготування до 20%.
Більшість прасок потребують небагато часу, щоб нагрітися, тож не вмикай праску доки вона тобі точно не знадобиться. І вимкни її, перш ніж закінчити – залишкове тепло завершить роботу.
До слова, Рада ухвалила закон про компенсацію за електроенергію багатодітним родинам і мешканцям гуртожитків.