Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • Рада ухвалила закон про компенсацію за електроенергію багатодітним родинам і мешканцям гуртожитків

Рада ухвалила закон про компенсацію за електроенергію багатодітним родинам і мешканцям гуртожитків

За це проголосували 310 нардепів.

2 хв на прочитання29 Січня 2021, 13:03
Поділитись:

Верховна Рада підтримала рішення Уряду про компенсацію за використану й сплачену електроенергію найвразливішим категоріям населення. Про це стало відомо 29 січня під час пленарного засідання.

Проєкт Закону № 4672 «Про внесення змін до додатка № 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію» розглянули за процедурою ad hoc (у прискореному порядку — ред.).

Своєю чергою, Комітет з питань бюджету запропонував прийняти законопроєкт № 4672 за основу і в цілому як закон із необхідними редакційними та техніко-юридичними правками.

Під час поіменного голосування за це рішення проголосували 310 народних обранців. Утримався один нардеп. Зовсім не голосували 40 парламентарів. 

Найбільше голосів дала фракція «Слуга народу» — 217. Найменшу підтримку законопроєкт здобув у «Партії «За майбутнє» — лишень сім голосів. 

Нагадаємо, що 27 січня Уряд підтримав рішення про компенсації громадянам, у яких встановлено електроопалення. Важливо, що це стосуватиметься також багатодітних, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Компенсації нараховуватимуться автоматично. Загальна сума виплат становитиме 1,4 млрд грн.

Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті скасування пільгових тарифів і впровадження фіксованої ціни на електроенергію для побутових споживачів.

Окрім уже згаданих вище категорій споживачів, пільги на електричну енергію для опалення нададуть тим українцям, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах і гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками.

Платити менше за електроенергію також зможуть ті споживачі, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом, і в яких немає, або не функціонують системи централізованого теплопостачання.

Як стало відомо раніше, до порядку денного ВРУ екстрено включили законопроєкт про тарифи. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.