Як діагностувати метеочутливість: радить лікар

1 хв на прочитання10 Лютого 2024, 07:36
Зображення згенероване ШІ

Погоду слід розглядати як тригер, який провокує загострення, посилення перебігу, прояв нових симптомів.

Якщо людина звертається з якимись скаргами до лікаря — це певне загострення наявного хронічного захворювання чи поява симптомів нового. Про це розповів кандидат медичних наук Дмитро Герасименок.

«Найчастіше мінливі метеорологічні умови можуть виявити у пацієнта патологічні процеси, що латентно перебігають. Людина може вперше звернутися за медичною допомогою через зміну погоди — і тут з'ясується, що, виявляється, вона вже давно хронічно страждає на серцево-судинне захворювання або кістково-суглобові проблеми», — зазначив він.

За словами лікаря, все залежатиме від того, про який орган чи систему йдеться.

«Підходи будуть стандартні. Тобто ми оцінюватимемо цього пацієнта, який звернувся за медичною допомогою, у якого відбулося, мабуть, загострення хронічного захворювання або маніфестація вперше зареєстрованого захворювання. І з клінічних протоколів — проводити необхідні клінічні та лабораторно-інструментальні дослідження», — говорить Дмитро Герасименок.

Він зазначив, що погоду слід розглядати як тригер, який провокує загострення, посилення перебігу, прояв нових симптомів.

«Цей фактор не зовсім коректно розглядати як захворювання, це більше провокатор», — резюмував експерт.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: