Наразі одностайно різними дослідницькими інститутами доведено, що прийом антидепресантів суттєво впливає на рівень госпіталізації та ризик смерті у ковідних пацієнтів. Про це повідомив відомий лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.
Він цитує дослідження, котре пояснює спостережуваний зв'язок між прийомом антидепресантів та зниженням ризику інтубації або смерті декількома механізмами. По-перше, попередні дослідження припускають, що деякі антидепресанти можуть інгібувати активність кислої сфінгомієлінази, що може запобігти інфікуванню епітеліальних клітин SARS-CoV-2. По-друге, багато антидепресантів є агоністами S1R, що може запобігти цитокіновому шторму, котрий спостерігається при важкій формі COVID-19. По-третє, використання антидепресантів може бути пов'язане зі зниженням рівнів у плазмі декількох медіаторів запалення, пов'язаних з важким COVID-19, включаючи IL-6, IL-10, TNF-α та CCL-2.
Окрім того, встановлено, що флувоксамін (препарат, показаний до застосування при депресіях різного походження та обсесивно-компульсивних розладах — GreenPost) потенційно може знижувати рівні прозапальних хемокінів/цитокінів у пацієнтів із COVID-19 та допоможе зменшити неврологічні ускладнення цього захворювання.
Інфекціоніст також розповідає, що використання флувоксаміну у схема лікування амбулаторних пацієнтів із групи високого ризику з раннім діагнозом COVID-19 зменшило потребу у госпіталізації, «яка визначається як утримання в умовах невідкладної допомоги COVID-19 або переведення до стаціонару третинного рівня.
«Накручування паніки та істерії в суспільстві аж ніяк не сприяє покращенню епідситуації, радше навпаки. Налякані люди хворіють важче. Грамотне лікування (без зайвих препаратів), ефективна комунікація зі своїм лікарем, відсутність стресу та вакцинація груп ризику — шанс перенести захворювання з мінімальними ускладненнями та швидше одужати», — робить висновок Євген Дубровський.
Також ми розповідали про бульйон від стресу та зниження імунітету: радить дієтолог.