Сімейний лікар Олександр Прокопчук радить не тримати у своїй аптечці першої необхідності препаратів, що є необов'язковими, а іноді й непотрібними. Це:
Антибіотик. Його призначає виключно лікар і виключно за показами, а «якщо його тримати про всяк випадок, то буде, як у прислів'ї про рушницю на стіні».
Корвалмент і Ко. У його складі валеріана і м'ята. Для справжнього приступу стенокардії краще підійдуть нітрати. Що ж до заспокійливих, то якщо у вас тривога і панічні розлади, вам потрібно консультація лікаря і призначення антидепресантів, які приймаються тривалими курсами і точно не мають лежати в аптечці першої допомоги.
«А м'ятні цукерки можна і так хрумкати», — говорить Олександр Прокопчук.
Йод, зеленка, спирт. Антисептики, якими категорично не можна обробляти рану, бо буде хімічний опік.
Пантенол. Ним можна обробляти опіки на 3-5 добу, а це вже не перша допомога.
Панкреатин. Потрібен для замісної терапії при хронічному панкреатиті, який не так часто трапляється.
Противірусні, пробіотики, муколітики, імуномодулятори, «народні» заспокійливі, гепатопротектори — «мають НУ ДУЖЕ БАГАТО питань по доказовій базі», говорить лікар.
«А тримати в домашній аптечці препарати, про ефективність і безпеку яких відомо мало або те, що відомо, не на їхню користь — собі дорожче!» — переконаний Олександр Прокопчук.
Нагадаємо про аптечку першої необхідності в умовах проблем із поставками медикаментів: що радить лікар.
Також ми розповідали про корвалол, який заборонено до застосування у США та Європі: чому цей препарат такий популярний і… шкідливий.
Окрім того, ми вже писали про першу допомогу при опіках.