Догори
Дати відгук

Видатки на охорону здоров'я у держбюджеті-2025 закладені на рівні 211 млрд грн

Голова МОЗ Віктор Ляшко доповів про плани на фінансування медицини у наступному році.

2 хв на прочитання01 Листопада 2024, 16:59
ФОТО: ілюстративне / РБК-Україна ФОТО: ілюстративне / РБК-Україна
Поділитись:

Верховна Рада ухвалила проєкт державного бюджету на 2025 рік у першому читанні. Згідно з проєктом, загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я становитиме 210,7 млрд грн. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у сесійній залі Верховної Ради.

Понад 175 млрд грн передбачено на фінансування Програми медичних гарантій (ПМГ). Зокрема 25,6 млрд грн заклали на надання первинної медичної допомоги, 144,6 млрд грн на спеціалізовану медичну допомогу. З них стаціонарна спеціалізована медична допомога дорослим та дітям буде профінансована на 80,2 млрд грн, 15,6 млрд грн запланоавано на надання амбулаторних медичних послуг. На екстрену медичну допомогу передбачено 11,4 млрд грн.

Ще 6,9 млрд грн передбачено на програму реімбурсації «Доступні ліки» для відшкодування вартості ліків та медичних виробів. Пацієнти й надалі зможуть безоплатно або з частковою доплатою отримувати понад 500 препаратів, які входять до визначеного переліку.

"Цей проект бюджету дає нам надію, що ми зможемо продовжувати створювати універсальний доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців з урахуванням потреби наших ветеранів. Але це про майбутнє", - зазначив міністр.

Продовжиться фінансування пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових та ветеранів. На це планується виділити майже 750 млн грн. Також передбачено видатки у майже 190 млн грн на забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що буде гарантуватися державою.

11,8 млрд грн буде виділено на централізовані закупівлі ліків та медичних виробів. Йдеться, зокрема, про пріоритетне забезпечення ліками і медичними виробами для лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медичними виробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань.

Вперше планується закупівля ліків та медичних виробів для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії. Оскільки це передбачає необхідність застосування дороговартісних ліків та медичних виробів, таких як розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигенації, антибіотики тощо.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.