Догори
Дати відгук

Всесвітній день жирафи: як можна відзначити (відео)

Наближається день, коли в Україні буде більше жираф, ніж в Африці

3 хв на прочитання21 Червня 2021, 14:40
Поділитись:

Ініціатором відзначення Всесвітнього дня жирафи є Фонд збереження жирафів (Giraffe Conservation Foundation) — єдина неурядова організація у світі, яка ставить за мету збереження жирафів у дикій природі по всій Африці. Сьогодні ці найвищі «наземні» тварини перебувають на межі вимирання. За даними ООН, за останні 15 років популяція жирафів скоротилася на 40%. Це пов'язано зі збройними конфліктами, розширенням сільськогосподарських територій та діяльністю браконьєрів.

Жирафу не переплутаєш ні з якою іншою твариною.

  • Слово «жирафа» походить від арабського «заріфа» — «ошатний».
  • Забарвлення жирафів так само індивідуальне, як відбитки пальців у людей.
  • У жирафи найдовша в світі шия, хоча вона, як і в більшості ссавців, складається з 7 шийних хребців.
  • Завдяки тому, що структура хребців довгої шиї збігається зі структурою суглобів ніг, жирафа може повертати голову на 360°.
  • Жирафимають найдовші ноги та шию відносно пропорцій усього тіла
  • Язик жирафи найдовшийу тваринному світі – від може сягати 45 см. 
  • Серце жирафи важить 10-12 кг. Воно перекачує близько 60 л крові за хвилину і створює тиск, утричі вищий, ніж у людини. Але воно не здатне витримати навантаження, пов'язане із різким підійманням чи опусканням голови.
  • Під час стрибків у воду жирафи роблять у повітрі сальто. 
  • Довгі ноги жирафів дозволяють їм робити кроки до 4 м ізавдавати смертельних ударів міцним  великим копитом. Тож навіть леви не ризикують нападати на жирафів. Проте такі ноги не дозволяють жирафам лягти або швидко піднятися. Опинившись на землі, тварина стає вразливою для хижаків. Тому у дикій природі жирафи лягають подрімати приблизно раз за ніч на півгодини), переважно ж сплять навстоячки, причому часто взагалі на ходу (щоправда, лише по півхвилини).

На сьогодні на земній кулі залишилося приблизно 90 тисяч жирафів. Тому щорічно по всьому світі в зоопарках, школах та інших установах проводяться заходи, спрямовані на підтримку цих тварин, поширення інформації та пролиття світла на проблеми, з якими вони стикаються в дикій природі.

Для Україні жирафи є екзотичними тваринами, побачити яких можна лише в зоопарку.

Наприклад, у Миколаївському зоопарку теж живуть двоє представників рідкісного підвиду – «жирафа Ротшильда». Це найрідкісніший підвид жирафів, занесений до Міжнародної Червоної книги як стрімко вимираючий — у дикій природі залишилося менше 700 особин.

Також ми розповідали про «професійне свято» слонів у зоопарках: у Києві обіцяють створити слонам ідеальні умови.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.