Догори
Дати відгук

«Професійне свято» слонів у зоопарках: у Києві обіцяють створити слонам ідеальні умови

Кажуть, що столичному слону нема на що скаржитися

2 хв на прочитання20 Червня 2021, 15:06
Фото з сайту Київського зоопарку Фото з сайту Київського зоопарку
Поділитись:

Всесвітній день захисту слонів у зоопарках відзначається за ініціативою організації «На захист тварин».

До 1980-х років зоопарки «полювали» на слонів у дикій природі, але посилення обмежень на вилов диких слонів змусило їх перейти до розведення в неволі. Зараз програми утримання тварин у зоопарках пов’язані з проектами збереження видів і професійними, не шкідливими для тварин науковими дослідженнями, результатом яких має стати підвищення рівнів благополуччя та розмноження тварин.

«Умови утримання слона (одна особина, самець) у київському зоопарку відповідають нормам, вказаним у Рекомендаціях утримання слонів у неволі європейської та євроазійської асоціацій зоопарків», — повідомила GreenPost завідувач відділу «Копитні тварини» Київського зоологічного парку Вікторія Служенко. Вона також розповіла, що у рамках загального плану реконструкції київського зоопарку планується будування нового комплексу для групи слонів (3 особини), у план якого «включені ідеальні умови для утримання самцевої групи».

Утримання слонів у неволі — справа дуже складна. Адже слони ведуть доволі специфічний спосіб життя. У дикій природі стадо слонів зазвичай складається з самиці-матріарха, яка очолює стабільну групу споріднених дорослих слоних ста слоненят. Досягнувши зрілості, слони-самці, як правило, ідуть зі стада і живуть поодинці або збираються у так звані стада холостяків. У період статевої активності (тічки) вони стають надзвичайно агресивними щодо інших самців і починають активно шукати доступних самиць.

У неволі дуже важко забезпечити слонам соціальну структуру, що нагадує дику. Перша причина — переміщення слонів між різними локаціями, щоб імітувати розповсюдження самців, є логістично складним завданням. Друга причина — надзвичайна агресія дорослих самців-слонів під час тічки становить загрозу здоров’ю та безпеці і персоналу зоопарку, й інших слонів.

Окрім того, слони сплять щонайбільше п'ять годин на добу, і в неволі активні приблизно в той же час доби, що й у природі — вони продовжують активне життя після того, як відвідувачі і співробітники йдуть. Слони найактивніші із 18.00 до 00.00, а також від 06.00 до 07.00.

Також ми розповідали, як у зоопарку мама показала горилі свого малюка, а та їй — свого (відео).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.