Догори
Дати відгук

ВР прийняла Закон України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення"

Закон забезпечить виконання одного з важливих пунктів умов Програми Ukraine Facility і вимог Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту

2 хв на прочитання17 Липня 2024, 15:34
Закон України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення" Закон України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення"
Поділитись:

16 липня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення". Комітет з питань екологічної політики та природокористування було визначено головним з опрацювання законопроекту про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення (реєстр. №11355).

Закон передбачає встановлення правових та організаційних засад запобігання, зменшення і контролю промислового забруднення для забезпечення захисту навколишнього природного середовища та конституційних прав на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом впровадження інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Законом визначено основні вимоги до інтегрованого довкіллєвого дозволу, перелік видів діяльності, які вимагають його отримання, процедуру видачі, підстави відмови у видачі, підстави та порядок відкликання інтегрованого довкіллєвого дозволу, вимоги щодо обов’язкового застосування найкращих доступних технологій та методів управління, моніторингу викидів і контролю дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Закон забезпечить виконання одного з важливих пунктів умов Програми Ukraine Facility і вимог Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання і контроль забруднень) та впровадить інтегровані підходи у питаннях дозвільної діяльності та контролю промислового забруднення на основі застосування найкращих доступних технологій та методів управління.

Реалізація Закону сприятиме:

  • покращенню стану навколишнього природного середовища;
  • зменшенню впливу промислових скидів та викидів на здоров’я громадян України;
  • поступовому переходу на сучасні екологічно чисті зелені технології;
  • забезпеченню екологічної безпеки і підтриманню екологічної рівноваги на території України;
  • зменшенню дозвільних документів у сфері охорони навколишнього природнього середовища;
  • встановленню чіткого, прозорого та цифровізованого процесу отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost