Фактичну діяльність державних ліісогосподарств та викликані нею зміни у довкіллі можна буде перевіряти на відповідність заявленим у звіті з оцінки впливу на довкілля (ОВД) параметрам.
Про це інформує GreenPost із посиланням на повідомлення Кабінету міністрів України. Міністерство енергетики та захисту довкілля України з цією метою затвердило методичні рекомендації з розробки звіту з ОВД в галузі лісового господарства.
"Завдяки методичним рекомендаціям в Держекоінспекції з’являться об’єктивні критерії і засоби для контролю за діяльністю лісогосподарських підприємств, а в громадськості - для громадського контролю та моніторингу довкілля", - підкреслюється у повідомленні.
Документом пропонується звернути увагу на чинники, що найбільше зазнають впливу: біологічне різноманіття, ґрунти, поверхневі води, рекреаційно-оздоровчий і туристичний потенціал у регіоні.
Відтепер у звітах з ОВД для суспільства стане доступною наступна інформація:
Мінекоенерго зазначає, що лісогосподарські суцільні і поступові рубки, значно впливають на стійкість лісів, змінюють їхній рослинний і тваринний світ, можуть як покращувати, так і погіршувати стан лісових ґрунтів. Наслідками неправильно спланованих рубок можуть стати несприятливі зміни водності і погіршення якості води у річках.
Нагадаємо, як повідомляв GreenPost, раніше Верховна Рада збільшила штрафи за підпал лісу, але не прописала механізму їх стягнення. Посадові особи за порушення протипожежних правил заплатять від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
GreenPost також нагадує, що в Україні запустили онлайн-карту рубок лісу, але тільки для трьох областей: Чернігівській, Полтавськії та Рівненській. На мапі онлайн представлено легальні лісозаготівельні роботи. Маючи інформацію про них українці зможуть легше виявляти нелегальні рубки лісу.