- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Вплив Чорнобиля на людство: у Києві триває міжнародний форум CHRNBL
Вплив Чорнобиля на людство: у Києві триває міжнародний форум CHRNBL
Що досліджують у Чорнобильській зоні відчуження, як відновлюється заповідник, що чекати через десятки та сотні років — можна буде дізнатися на форумі.
До 10 жовтня триває форум, де науковці, ліквідатори, представники державних і культурних організацій обговорюють культурне переосмислення Чорнобиля, замовчування, фейки та розсекреченні документи, можливості сучасних технологій для збереження нашої історії. Також учасники форуму обговорюватимуть проблеми реінтеграції у суспільство постраждалих і ліквідаторів, а також сучасні наукові проєкти Чорнобиля.
«Понад чотири роки ми займаємося тематикою Чорнобиля, і є питання, яких вона стосується — економічні, соціальні, подолання наслідків, розвиток науки та культурних проєктів навколо Чорнобиля», — каже кураторка міжнародного форуму CHRNBL Світлана Коршунова.
У перший день йшлося про переосмислення травматичних подій у минулому української нації. Чому це важливо, чому про це повинні знати наступні покоління, про спільний український націєтворчий міф та перетворення травматичних подій на героїчні історії.
7 жовтня розмови на форумі присвячені новітнім технологіям. Завдяки доданій і віртуальній реальностям сьогодні можна «переміститися» в минуле, побачити об’єкти, які розташовані далеко від нас чи вже не існують.
8 жовтня пройде дискусійна панель про наукові дослідження Чорнобиля. Це унікальний полігон світового рівня, а результати можуть бути використані, зокрема, при колонізації Марсу. Що досліджують у Чорнобильській зоні відчуження, як відновлюється заповідник, що чекати через десятки та сотні років — можна буде дізнатися на форумі.
9 жовтня темою форуму стане медіаграмотність. Про Чорнобиль існує чимало фейків і міфів. Окрім того, сама катастрофа та її масштаби певний час замовчувалась. З експертами розбиратимуть, як можна перевірити інформацію сьогодні.
10 жовтня панель зацікавить тих, хто досліджує історію Чорнобильської катастрофи та хоче почути її з перших вуст. У студії будуть присутні люди, які допомагали гасити пожежу на ЧАЕС, того дня чергували на станції чи були евакуйовані та бачили все на власні очі. Як вони живуть сьогодні, з чим стикаються та чи допомагає їм держава.
Трансляція українською:
Broadcast in English: https://fb.watch/8ta8kTkZvt/...
Джерело: Chernobyl App — Мобільний додаток Чорнобиля, vechirniy.kyiv.ua,
До слова, 200 тис. т ртуті з київського заводу «Радикал» можуть вивезти у Чорнобильську зону.