Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • Водяний салат вбиває річки України: екологи говорять про нашестя рослини з іншого континенту (фото)

Водяний салат вбиває річки України: екологи говорять про нашестя рослини з іншого континенту (фото)

Пістія поглинає з води велику кількість біогенів (азоту і фосфору)

2 хв на прочитання17 Жовтня 2020, 16:34
Всі фото: Фейсбук Володимира Триліса Всі фото: Фейсбук Володимира Триліса
Поділитись:

Глобальне потепління — це не тільки нашестя мільйонів медуз у Чорному морі та поява невіломих риб у Дніпрі. Екологи занепокоєні: річки України заселяють рослини, які раніше не могли вижити в нашому кліматі. А наразі, ці тропічні підвиди перетворюють водойми на болота

На кількох заплавних водоймах лівобережжя Дніпра нижче Києва зареєстровано масовий розвиток пістії або водяного салату. Про це пише у Facebook кандидат біологічних наук з екології Володимир Триліс.   

«Цей вид широко поширений у тропіках і субтропіках, але зараз, можливо, у зв'язку з потеплінням клімату, активно просувається на північ. Масові спалахи пістії вже спостерігалися на півдні України, а тепер вона добралася і до околиць Києва. Цілий ряд озер і каналів в районі села Вишеньки  буквально за останні пару місяців вкрилися суцільним зеленим килимом, який створює цілий ряд екологічних ризиків», – зазначив Триліс. 

За словами еколога, килим пістії різко обмежує газообмін водойм і призводить до кисневого голодування і перенасичення води вуглекислим газом, що може привести до масової загибелі риб та інших організмів.

«Похолодання призведе до масової загибелі пістії. Вся ця біомаса ляже на дно і почне гнити, що спричинить подальші кисневі замори та отруєння водойм продуктами розпаду. Водночас пістія – коштовна сировина, її можна пускати на корм коровам і свиням, добувати з неї біогаз або компостувати та отримувати перегній. Пістія поглинає з води велику кількість біогенів (азоту і фосфору), тому механічне видалення пістії з водойм також призведе до їх екологічного оздоровлення», – пояснює еколог.  

Він наголошує, що вже зараз відпрацьовувати ефективні методи боротьби з пістією або її утилізацією, оскільки є ризик, що подібні масові спалахи будуть відбуватися все частіше, приводячи до серйозних екологічних проблем. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.