Догори
Дати відгук

Водяна кремація: Великобританія пропонує екологічно чисту альтернативу похованню

Нині у більшості країн Європи є лише два варіанти – поховання чи традиційна кремація.

2 хв на прочитання27 Квітня 2024, 21:31
Водяна кремація Екологічно чисте поховання Водяна кремація Екологічно чисте поховання
Поділитись:

При одній традиційній кремації виділяється близько 245 кг вуглекислого газу, що еквівалентно зарядці смартфона більше 29 000 разів. Традиційні поховання також мають негативні екологічні наслідки.

Водна кремація стала доступною у Великобританії завдяки попиту, що зростає, на більш екологічні варіанти поховання. Нині у більшості країн Європи є лише два варіанти – поховання чи традиційна кремація. Але нові варіанти стають дедалі популярнішими.

Що таке водна кремація чи ресомація?

Водна кремація, також відома як аквамація, ресомація та лужний гідроліз, використовує воду для повернення тіла до скелетних останків. Тіло міститься в сталеву посудину, наповнену водою та лужним розчином. Потім його нагрівають, у результаті плоть повертається до своїх хімічних компонентів - амінокислот, пептидів, цукрів і солей.

Приблизно через три-чотири години залишаються лише кістки. Їх подрібнюють до стану білого порошку, поміщають у скриньку та передають сім'ї.

"Протягом десятиліть існувало лише два основні варіанти, коли мова заходила про організацію поховання: поховання та кремація", - говорить Джуліан Аткінсон, директор компанії Kindly Earth, яка займається ресомацією - Ми надамо людям ще один варіант того, як вони покинуть цей світ, тому що в цьому природному процесі використовується вода, а не вогонь, що робить його більш щадним для тіла та навколишнього середовища".

Дослідження YouGov, проведене на замовлення Co-op Funeralcare, показало, що 89% дорослих британців не чули терміну "ресомація". Але коли їм пояснили, трохи менше третини (29%) заявили, що обрали б її для свого похорону, якби вона була доступна.

Великобританія - не єдина європейська країна, яка робить успіхи у сфері кремації. В Ірландії цього року відкриється перший пункт водяної кремації. Послуга також доступна у США, Канаді та Південній Африці.

Бельгія та Нідерланди також хочуть запровадити ресомацію, але спочатку необхідно подолати нормативні перешкоди.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.