Тетерів пересихає: передбачення екологів збуваються
Є загроза суттєвого обмеження Житомира у водопостачанні
Навіть без експертної оцінки кліматологів, очевиднию є зміна клімату в Україні. Яскравим прикладо може слугувати річка Тетерів. Про це на своїй сторінці у ФБ пише очільник місцевого Водоканалу Андрій Нікітін.
«На фото наша річка Тетерів (те, що від неї залишилось), яка живить водосховище «Відсічне», з якого КП «Житомирводоканал» бере воду для нашого міста. Сьогодні річка зневоднена, а рівень водосховища критично малий. Схожі маловодні періоди були в 1993 та 2004 роках. Зараз гірше! Й ми стикаємось з цим вперше!» – повідомляє Андрій Нікітін.
Є загроза суттєвого обмеження Житомира у водопостачанні.
«Тому кожен з нас має чітко розуміти хто і що робить в найближчий час і протягом всього року. Треба ощадливо споживати воду», - закликає очільник «Житомирводоканалу». І наводить статистику:
- якщо з крана капає вода, витрачається 24 літри на добу або 720 літрів в місяць;
- якщо тече з крана – перевитрата 144 літри на добу або 4000 літрів в місяць;
- якщо тече зі зливного бачка – втрати води до 2000 літрів на добу або 60000 літрів в місяць.
У свою чергу «Житомирводоканал» намагається знайти воду усюди, куди може дотягнутися:
«Компанія наповнює водосховище з нижнього б’єфу (річки Тетерів) за допомогою занурювальних насосів та поповнює запас води «Відсічного» з водосховища «Дениші» - інформує Андрій Нікітін.
Одночасно підприємство реконструює мережі водопостачання для зменшення втрат води.
Як повідомив GreenPost в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв, вжито необхідних заходів для вирішення нагальної проблеми. Водосховища, які дають воду Житомиру, поповнено за рахунок запасів води з розташованих вище за течією резервуарів.
«З метою поповнення водою водосховища Відсічне, КП «Житомирводоканал» розпочато перекачування насосами води з річки Тетерів», - повідомив Михайло Хорєв.
Екологи наголошують, що в умовах змін клімату уряд та Мінекоенерго повинні негайно розробити та почати втілювати програму збереження та відновлення боліт та заплав річок.
Як ми повідомляли, у Житомирі небачена водна криза.