У Шебекіному, місті обласного підпорядкування Бєлгородсьої області (РФ), уже кілька діб тривають масовані обстріли.
Ще 30 травня губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков повідомив про те, що влада почне евакуацію дітей із Шебекіного в кілька областей, віддалених від масованих обстрілів. Перші 300 підлітків були відправлені у Воронезьку область 31 травня. Однак, за словами місцевих жителів, евакуацію дітей із населеного пункту, який опинився в епіцентрі війни, проводили не безкоштовно. Про це написали жителі Шебекіного в офіційній групі голови адміністрації Шебекінського міського округу Володимира Жданова у «вк», розповідає «Можемо пояснити».
«Крик душі!!! Слава богу, вчора відправила дітей у табір у Воронезьку область. Чого коштувало домогтися того, щоб потрапити в списки! Обіцяли все безкоштовно буде, а в останній момент сказали, що треба доплатити за проїзд. І так за двох 6 тисяч рублів довелося заплатити.... довелося викласти останнє, що було», — пише одна з мешканок Шебекіного. Інформацію про побори підтвердили й інші місцеві жителі.
Жданов у соцмережах фактично підтвердив інформацію про платну евакуацію: «таке рішення ухвалено, щоб не везти дітей шкільним автобусом на далеку відстань».
Мешканці населеного пункту, які заявили про платну евакуацію, відмовилися дати додаткові коментарі. Також повідомили, що інформацію про інциденти «не пропускають канали».
Такий підхід не є чимось новим для росіян, наголошує відомий опозиційний російський блогер Дмитро Чернишев.
Він нагадує, що під час Другої світової війни евакуація дітей із Ленінграда проводилася за гроші. Більшість витрат з евакуації й утримання дітей мали нести батьки, інакше дітей залишали в місті.
Окрім того, прострочення в блокадному Ленінграді стягували через суд.
«Оплату комунальних послуг для жителів помираючого міста теж не скасовували, а що хлібні картки не мінялися на хліб, а тільки давали право купити хліб. За гроші», — говорить Чернишев.
Коментуючи новину про платну евакуацію з Шебекіного, блогер підкреслює, що з часів СРСР для росіян у цьому питанні нічого не змінилося.
Нагадаємо, відразу п'ять регіонів Росії зазнали ударів.