Догори
Дати відгук

Влада Миколаївщини розпочала війну в суді із забруднювачем повітря (фото)

Виробник порушує умови, передбачені в дозволі на викиди.

2 хв на прочитання23 Березня 2021, 17:40
Виробник порушує умови, передбачені в дозволі на викиди Виробник порушує умови, передбачені в дозволі на викиди
Поділитись:

Управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації звернулося з позовом до суду для анулювання документа дозвільного характеру на викиди ТОВ «Екотранс». Про це повідомив голова Миколаївської ОДА Віталій Кім у Facebook. Також він опублікував фото судового позову.

Очільник Миколаївщини повідомив, що попри дозвіл на викиди небезпечних відходів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, який управління видало «Екотрансу» ще 18 жовтня 2018 року, діяльність заводу досі не відповідає умовам, визначеним у дозволі. Зазначається, що термін дії документа — 10 років. Підприємство в основному виробляє сільськогосподарську продукцію, наприклад, соняшникову олію та тваринні жири, та надає транспортні послуги. 

«У дозволі було встановлено умови до викидів забруднювальних речовин. Однак господарська діяльність підприємства не відповідає тим умовам, які прописано в дозволі. Підприємство грубо порушує екологічне законодавство, а саме перевищує нормативи викидів в атмосферне повітря, відверто ігнорує приписи контролювального органу, не вживає заходів щодо недопущення порушення охоронюваного законом інтересу суспільства, що, зі свого боку, створює соціальну напругу не тільки серед мешканців мікрорайону Намив, а й загалом Миколаєва», — заявив Віталій Кім.

З огляду на це ухвалено рішення про анулювання дозволу.

«Сподіваюся, що суд врахує всі порушення, які ми обґрунтували у позовній заяві та винесе позитивне рішення. Якщо дозвіл буде анулювало, то згідно зі ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємство не має права здійснювати викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», — зазначив голова ОДА.

Губернатор Миколаївської області додав, що «завжди підтримує бізнес», проте «будь-яка діяльність повинна здійснюватися в межах чинного законодавства».

Тим часом Росія знищує в Криму водні ресурси — заявила дипломатка. Знищуються не лише водні, але й інші природні ресурси.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко