Дослідження, в якому взяли участь 163 пацієнти з серцевою недостатністю, показали, що добавки вітаміну D, який виробляється у шкірі під впливом сонячних променів, поліпшують здатність серця перекачувати кров по всьому тілу.
Команда Leeds Teaching Hospitals, яка демонструвала результати дослідження в Американському кардіологічному коледжі, назвала їх "приголомшливими".
Британський фонд серця закликав провести триваліші випробування, щоб оцінити вплив таблеток.
Вітамін D має життєво важливе значення для здоров'я кісток та зубів і може корисно впливати на здоров'я всього організму, але у багатьох людей відчувається нестача сполуки.
У дослідженні взяли участь люди переважно 70-річного віку. Вони, як і більшість людей такого віку, мають низький рівень вітаміну D навіть влітку.
"Вони проводять менше часу на вулиці, але і здатність шкіри виробляти вітамін D з віком зменшується, і ми не зовсім розуміємо, чому так відбувається", - каже консультант-кардіолог доктор Клаус Вітте.
Щоденно протягом року пацієнтам раніше давали 100 мікрограм вітаміну D.
Дослідники вимірювали впливвітаміну D на серцеву недостатність - це стан, при якому серце стає занадто слабким, щоб прокачувати кров належним чином.
Головним показником була фракція викиду крові, тобто обсяг крові, яка перекачується з камер серця з кожним ударом.
У здорової дорослої людини цей показник становить від 60% до 70%, але у пацієнтів з серцевою недостатністю з серця відкачується тільки чверть обсягу крові.
У тих, хто приймав таблетований вітамін D, фракція викиду збільшилася з 26% до 34%.
Д-р Вітте повідомив сайту BBC News: "Це значна зміна, результат подібний до того, що ви могли б очікувати від інших дорожчих методів лікування, це приголомшливий ефект."
"Це (вітамін D. - Ред.) дешево, як чіпси, не має побічних ефектів і має значний ефект на людей, які вже отримують оптимальну медикаментозну терапію. Уперше за останні 15 років ми отримали подібні результати".
Дослідження також показало, що після вітамінотерапії у пацієнтів зменшився обсяг серця - ймовірно воно стало сильнішим і працює ефективніше.
Однак, доктор Вітте наразі не готовий перейти до регулярного масового призначення вітаміну D.
"Ми ще не на тому етапі. Нам потрібне ширше дослідження", - сказав він.
Зараз не зовсім зрозуміло, як саме вітамін D покращує роботу серця, але на нього реагує кожна клітина тіла.