Про відкриття вітаміну D, як одного важливих елементів в умовах пандемії, напевно знає кожен. Відсоток його придбання в аптеках сягає високих показників. Хоча вплив вітаміну безпосередньо на вірус до кінця не визначений, він і без того є важливим елементом нормального функціонування організму. Тому розберемо детальніше які дійсно є показання до його вживання та які прояви будуть вказувати на розвиток дефіциту вітаміну D.
Вітамін D або холекальциферол (вітамін D3), попри свою назву являється стероїдним гормоном, що бере участь у багатьох процесах організму. Насамперед підтримка нормального рівня кальцію та фосфору в крові. Він продукується в верхньому шарі шкірного покриву під впливом достатньої кількості УФ.
Відповідно в осінньо-зимовий період брак сонячних променів спричиняє й дефіцит вітаміну. Саме це явище спеціалісти й пов'язують з різким підвищенням випадків захворювань з настанням холодів. Також холекальциферол може потрапляти до організму разом з їжею тваринного походження (сир, масло, жирна риба, печінка, яйця).
ПРОВОКУЮЧІ ФАКТОРИ
Викликати гіповітаміноз D може декілька факторів, незалежно від того в якій частині світу Ви проживаєте. Адже вітамін D продукується на шкірі лише в певний проміжок часу (з 10:00 до 14:00), при цьому синтез знижується під впливом використання сонцезахисних кремів.
Також додатковими факторами гіповітамінозу являються:
Відмітимо, що дефіцит вітаміну D спостерігається в осіб з наявністю в анамнезі аутоімунних захворювань, цукрового діабету, вагітних та жінок у період лактації, людей похилого віку, що знаходяться тривалий час в приміщенні.
ЯКІ СИМПТОМИ ВКАЗУЮТЬ НА РОЗВИТОК ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D?
При цьому дефіцит вітаміну D може тривалий час розвиватися безсимптомно, тому так важливо періодично (1 раз в рік) проходити відповідні обстеження.