Догори
Дати відгук

Вінниця закупить низькоякісні ПЛР-тести на понад 1 мільйон гривень

Раніше ці тест-системи забракували у МОЗ, а СБУ відкрило кримінальне провадження

1 хв на прочитання21 Серпня 2020, 11:28
Фото - СтопКор Фото - СтопКор
Поділитись:

“Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ” придбає у ТОВ “Укргентех” набір реагентів для виявлення коронавірусу COVID-19. Відповідний тендер є на Prozorro.

Тендер було оголошено у червні цього року. Очікувана вартість закупівлі становила 1,2 млн грн. Участь у тендері взяла тільки одна компанія — “Укргентех”, яка, власне, і перемогла, запропонувавши за свій товар суму, рівнозначну оголошеній замовником — 1,2 млн грн. Договір з переможцем тендеру укладено. Згідно з умовами договору, “Укргентех” має поставити лабораторному центру набір реагентів для виявлення коронавірусу COVID-19 до 31 грудня 2020 року.

Крім того, ТОВ “Укргентех” нещодавно виграло 3-мільйонний тендер у м. Рівне. Повідомляє УНН.

Однак, за фактом закупівлі ПЛР-тестів в "Укргентеху" у Херсоні, СБУ розпочало кримінальне провадження. Вказувалося, що держустанова закупила засоби (тести), які є нерекомендованими до використання у медзакладах на підставі досліджень вірусологічної референт-лабораторії "Центру громадського здоров’я МОЗ України". Ще в травні ПЛР-тести "Укргентеху" досліджували на відповідність заявленим характеристикам у ЦГЗ МОЗ.

Про це, зокрема, йшлося у листі ЦГЗ МОЗу.

"Заявлені виробником значення чутливості та специфічності даної тест-системи не підтверджені верифікаційними дослідженнями у практичних лабораторіях. З огляду на результати верифікації, використання такої тест-системи не може здійснюватися в установах охорони здоров’я для етіологічної діагностики COVID-19", - було сказано у документі Центру за підсумками проведених досліджень.  

Нагадаємо, командування медсил ЗСУ нажилося на медичних масках (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я