Австрійський військовий аналітик Том Купер наголошує, що навіть якщо «всього лиш» не надати Україні новітніх протиповітряних систем, внаслідок чого нинішній командувач Об'єднаного угрупування військ у вторгненні Росії в Україну Сергій Суровікін «регулярно плюватиметься ракетами», українська інфраструктура зазнає такої шкоди, що мільйони людей опиняться без електрики, води та тепла — і то на кілька днів і при температурах від 0 до -5 °С.
«За іронією, принаймні з водою проблему можна вирішити: мешканці Києва, наприклад, збирають для цього сніг. Але як же з електрикою та теплом?..» — запитує Том Купер.
Однак навіть якщо винести за дужки те, що сніг, який можна було зібрати й розтопити, давно закінчився, якраз проблема з водою в українських містах стоїть найгостріше.
Відомий блогер Андрій Луганський наголошує, що неможливо жити без води — без водогону та каналізації, особливо у висотках.
«Якщо ваш будинок вищий за п'ять поверхів і поряд немає річки, щоби просто натягнути технічної води для прання/змиву/купання, то це все. Габелла.
Якщо ви живете вище 12-го поверху, можливо, це буде за відсутності працюючого ліфта взагалі нерозв'язним завданням», — застерігає блогер.
Він підкреслює, що відсутність електрики пережити можна, хоча це складно, дратує та незручно. Іноді вмикають — і добре: можна випрати, зарядити все, що заряджається, тощо.
«Без електрики прожити важко, але можна. Тепло можна видобути за допомогою дров і багаття (печі), чи просто об'єднавшись групою людей у невеликому приміщенні, можна в теплій одежі перечекати морози. Без води — ні», — повторює Андрій Луганський.
Також ми розповідали, як зігрітися, коли холодно: кілька лайфхаків, які допоможуть зробити оселю теплішою.
Окрім того, ми розповідали, як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало», з електрикою та без.