Відсутність електрики, води й тепла: який компонент перетворює це на смертельне комбо

2 хв на прочитання30 Листопада 2022, 19:02

Якщо ваш будинок вищий за п'ять поверхів і поряд немає річки, щоби натягнути технічної води, то це кінець.

Австрійський військовий аналітик Том Купер наголошує, що навіть якщо «всього лиш» не надати Україні новітніх протиповітряних систем, внаслідок чого нинішній командувач Об'єднаного угрупування військ у вторгненні Росії в Україну Сергій Суровікін «регулярно плюватиметься ракетами», українська інфраструктура зазнає такої шкоди, що мільйони людей опиняться без електрики, води та тепла — і то на кілька днів і при температурах від 0 до -5 °С. 

«За іронією, принаймні з водою проблему можна вирішити: мешканці Києва, наприклад, збирають для цього сніг. Але як же з електрикою та теплом?..» — запитує Том Купер.

Однак навіть якщо винести за дужки те, що сніг, який можна було зібрати й розтопити, давно закінчився, якраз проблема з водою в українських містах стоїть найгостріше.

Відомий блогер Андрій Луганський наголошує, що неможливо жити без води — без водогону та каналізації, особливо у висотках.

«Якщо ваш будинок вищий за п'ять поверхів і поряд немає річки, щоби просто натягнути технічної води для прання/змиву/купання, то це все. Габелла.

Без доступу до технічної води припиняється життя. Тим паче взимку. Каналізація, ймовірно, через морози не зможе працювати. А якщо в трубах за мінусових температур замерзає вода — труби лопаються і замерзають намертво. Без працюючої каналізації ви не зможете промивати унітаз навіть технічною водою з річки та зливати воду з ванни та раковини. Або у вікно виливати чи виносити відрами.

Якщо ви живете вище 12-го поверху, можливо, це буде за відсутності працюючого ліфта взагалі нерозв'язним завданням», — застерігає блогер.

Він підкреслює, що відсутність електрики пережити можна, хоча це складно, дратує та незручно. Іноді вмикають — і добре: можна випрати, зарядити все, що заряджається, тощо.

«Без електрики прожити важко, але можна. Тепло можна видобути за допомогою дров і багаття (печі), чи просто об'єднавшись групою людей у ​​невеликому приміщенні, можна в теплій одежі перечекати морози. Без води — ні», — повторює Андрій Луганський.

Також ми розповідали, як зігрітися, коли холодно: кілька лайфхаків, які допоможуть зробити оселю теплішою.

Окрім того, ми розповідали, як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало», з електрикою та без.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: