Догори
Дати відгук

Відомий інфекціоніст пояснив, чому кількість хворих на COVID зменшується, а померлих зростає

Лікар вважає, що колективний імунітет проти ковіду стає реальністю

3 хв на прочитання24 Січня 2021, 00:10
Поділитись:

Випадків на ковід в Україні стає все менше, хоча офіційна статистика не відповідає реальності, але хворіють на вірус дійсно менше, розповів відомий київський інфекціоніст Євген Дубровський.

"Безліч людей не обстежуються та хворіють в легкій формі без звернень до лікаря. Так, зрозуміло, що в рази зменшилась кількість тестувань. Бо і люди вже менше бачать сенс в простому, для “себе” ПЛР за свої ж гроші, а в амбулаторіях до цього часу є “незручності” та перешкоди для безкоштовного обстеження. З цим ніхто не сперечається. Але госпіталізація дійсно зменшилась в рази. Думаєте, спрацював локдаун? Навряд", - говорить лікар.

На думку Дубровського, як й багатьох його колег, переломний момент вже позаду, бо зрозуміло, що величезна маса населення вже перехворіла.

"Колективний імунітет стає реальністю. Бачимо вже реальний просвіт в ситуації з епідемією. Хоча прогнози ще робити зарано. Розслаблятись ніхто не збирається. Подивимось, що буде далі. Особливо цікаво буде при зміні погодних умов та значному потепленню (загальновідомо, що морози негативно впливають на циркуляцію вірусу в повітрі та його розповсюдження). Далі буде", - попереджає інфекціоніст.

Однак в Україні назріла інша проблема, на яку вже багато людей звернула увагу. Чому така висока загальна смертність по країні? Чому ковіду все менше і менше, стаціонари розвантажуються, а такі невтішні дані по загальним смертельним випадкам? Лікар дає відповіді на ці питання.

"По-перше, під час епідемії населення втратило доступність до надання медичної допомоги. Карантинні обмеження, відмова від госпіталізацій планових хворих, відстрочені планові операції, закриті судинні, кардіологічні відділення, зменшення кількості працюючого медичного персоналу, якого забрали на роботу з ковідом. Всі ті запущені, недоліковані, недообстежені пацієнти з серйозними, особливо серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, втратили необхідний час та увагу. Наслідки – не вимагають себе довго чекати. По-друге, залякане населення побудувало таке відношення до медичної допомоги, що “краще посидіти та перетерпіти вдома, ніж їхати в лікарню, де ще заразять!”. Таке ставлення до медичної системи призвело до дуже пізнього строку госпіталізацій. До запущених тяжких форм як по ковіду, так і по інших хворобах", - з сумом підсумовує Дубровський.

Також за словами лікаря, третє, що дало такий ефект – це малоефективне дистанційне лікування. На його думку, побудована стіна між лікарем та пацієнтом, відсутність нормального спілкування, огляду та постійного нагляду за літніми людьми на дільниці. Усе має негативні наслідки — смерті літніх людей від різних хвороб вдома.

Раніше ми розповідали, коли в приміщенні є підвищена небезпека заразитися COVID-19, пояснив лікар Комаровський (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.