Найчастіше причинами кашлю стають застуда, грип чи гострий бронхіт. При цьому іноді кашель буває настільки нестерпним, що нам хочеться полегшити його. Як це зробити, розповідає «Досвідчений фармацевт».
Спочатку важливо визначити, який у нас кашель: вологий чи сухий.
1) При вологому кашлі є мокротиння. Але іноді повністю відкашлятися не виходить. Аби допомогти мокроті вийти, є 2 групи засобів, які розріджують її і просувають вгору дихальними шляхами:
Відхаркувальні засоби. Це препарати рослинного походження, що містять екстракти рослин: алтей, солодка, оман, мати-й-мачуха, фіалка, материнка, подорожник, термопсис тощо. Надають подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка, що викликає подразнення кашльового центру в мозку. Підвищення його активності призводить до посилення синтезу рідкого бронхіального секрету, і посилення вираженості кашльового рефлексу. Приклади:
Нині рекомендується використовувати наступну, більш ефективну групу препаратів.
Муколітики. Викликають руйнування зв'язків у глікопротеїнових комплексах, що призводить до зменшення в'язкості й еластичності мокротиння. Збільшують кількість легеневого сурфактанту:⠀
Ці засоби правильніше назвати не «від кашлю», а «для кашлю», тому їх рекомендується використовувати тільки при густій, в'язкій мокроті, що важко відокремлюється.
2) При сухому кашлі мокротиння немає. Але при цьому сам кашель може викликати сильний біль у горлі і сильно заважати життю пацієнта. Щоби знизити його інтенсивність, використовують протикашльові засоби:
Їх не слід застосовувати при вологому кашлі, а також слід уникати одночасного застосування відхаркувальних засобів, щоб уникнути скупчення мокротиння в дихальних шляхах із ризиком розвитку бронхоспазму й інфекції.
Однак це інформація дана для ознайомлення — пам'ятайте, що будь-які ліки призначаються вашим лікарем.
Також ми розповідали, як діагностувати надлишок кортизолу: розповідає нутриціолог.