Велика Британія та США не підписали міжнародну угоду щодо штучного інтелекту (ШІ) на глобальному саміті в Парижі, повідомляє BBC. Документ, який підписали десятки країн, включаючи Францію, Китай та Індію, закликає до "відкритого", "інклюзивного" та "етичного" підходу в розвитку цієї технології.
У короткій заяві уряд Великої Британії пояснив, що не зміг приєднатися до угоди через занепокоєння щодо національної безпеки та "глобального управління".
Віце-президент США Джей Ді Венс заявив делегатам у Парижі, що надмірне регулювання штучного інтелекту може "вбити трансформаційну галузь саме тоді, коли вона починає розвиватися". Він наголосив, що ШІ – це "можливість, якою адміністрація Трампа не нехтуватиме", і закликав надати пріоритет політиці зростання ШІ, а не безпеці.
Ця позиція суперечить заяві президента Франції Еммануеля Макрона, який захищав необхідність подальшого регулювання. "Нам потрібні ці правила, щоб ШІ рухався вперед", – сказав Макрон на саміті.
Велика Британія раніше була прихильником ідеї безпеки ШІ – тодішній прем'єр-міністр Ріші Сунак провів перший у світі Саміт з безпеки ШІ у листопаді 2023 року.
Угода, підписана 60 країнами, визначає мету зменшення цифрового розриву шляхом сприяння доступності ШІ та забезпечення "прозорого", "безпечного" та "надійного" розвитку технологій. Серед пріоритетів також зазначено "забезпечення сталого розвитку ШІ для людей та планети".
Вперше на саміті обговорювалося питання енергоспоживання ШІ, яке, за попередженням експертів, може зрости до рівня споживання малих країн у найближчі роки.
Уряд Великої Британії заявив, що "погоджується з більшістю положень декларації лідерів", але вважає її недостатньою в деяких аспектах. "Ми вважаємо, що декларація не надає достатньої практичної ясності щодо глобального управління та недостатньо розглядає складніші питання національної безпеки та викликів, які ШІ створює для неї", – зазначив представник уряду.
Більше новин читайте на GreenPost.