Вчені зафіксували на Сонці черговий потужний вибух. До Землі наближається третій викид коронарної речовини. Планету вже накрили магнітні бурі, проте днями ефект тільки посилиться. Сьогодні-завтра очікуються потужні сонячні сплески, що можуть призвести до появи полярних сяйв у незвичних для них місцях. У США спостерігачі неба зможуть побачити це рідкісне явище під час піку Персеїд.
Сонце викинуло кілька корональних мас, які вже прямують до Землі. Ці сонячні вибухи можуть спричинити геомагнітні бурі, що здатні впливати на супутники, енергетичні мережі та системи зв’язку. За прогнозами вчених, геомагнітна активність досягне рівня G2, що може призвести до появи полярних сяйв навіть на широтах, де вони зазвичай не спостерігаються.
Корональні викиди маси (КВМ) – це потужні викиди магнітного поля та плазми, які супроводжують спалахи на Сонці. Вони можуть викликати магнітні бурі на Землі. КВМ рухаються із величезною швидкістю. За даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, новий викид рухається зі швидкістю близько 1000 кілометрів на секунду.
Прибуття одразу кількох КВМ викличе магнітну бурю на Землі. Очікується, що вона буде категорії G2, тобто середньої сили.
Більше новин читайте на GreenPost.