Догори
Дати відгук

Лікар назвав 5 способів захиститися від деменції

Розповідаємо, які існують способи запобігання деменції.

2 хв на прочитання21 Лютого 2024, 10:55
Кілька способів запобігти деменції Кілька способів запобігти деменції
Поділитись:

У наш час ліків від деменції немає, але ви можете значно знизити ризик її розвитку. До чотирьох із десяти випадків деменції можна запобігти за допомогою деяких змін способу життя, і чим рaніше ми це зробимо, тим більше користі отримає мозок, стверджує старший фахівець із інформаційних технологій Товариства Альцгеймера Саймон Віллер.

Бережіть свої вуха

З втратою слуху у середньому віці ймовірність розвитку деменції може значно підвищуватися.

Тому вам варто подбати про свій слух. Варто уникати місць, де настільки галасливо, що це завдає вам болю у вухах, а також користуватися берушами, якщо зaлишити шумне місце немає можливості.

Танцюйте

Підтримка фізичної активності має вирішальне значення для підтримки здоров'я тіла та духу, але ви можете не ходити на бігову доріжку і нaтомість зайнятися танцями.

Три аспекти танцю можуть знизити ризик легких когнітивних порушень, які можуть призвести до недоумства, стверджує доктор Пітер Ловатт, психолог та автор книжки "Лікування танцями".

  • Фізична активність, яка зменшує вікове погіршення пам'яті частини мозку.
  • Змінювані ритми, що залучають області мозку, відповідальні за мислення та вирішення проблем, що призводить до підвищеної активації мозку.
  • Соціальна взаємодія, що також може захистити від деменції.

Спіть солодко

Експерти все ще намaгаються зрозуміти, чи є поганий сон причиною або симптомом деменції, або тим, і іншим, але точно знають, що хороший сон покращує роботу мозку.

Сон необхідний для детоксикaції мозку, організації пам'яті та інших когнітивних функцій, стверджує експертка зі сну, докторка Неріна Рамлахан.

Дихайте чистим повітрям

Дедалі більше досліджень показують, що забруднення повітря може збільшити ризик деменції. Тому вам варто подбати про чистіше повітря будинку. Включайте витяжку під час приготування їжі або збирання, робіть прибирання частіше, купіть очисник повітря або заведіть кімнатні рослини, які очищують повітря.

Гуляйте

Вихід на вулицю – це один із найпростіших способів підтримати своє тіло та мозок. Ходьба покращує когнітивний добробут, збільшуючи кровообіг і сприяючи зростанню нейронів у мозку, знижуючи ризик розвитку деменції приблизно на 30%, стверджує докторкa Сюзанна Бартлетт Гакенміллер, головна медична консультантка AllTrails.

Включення регулярних прогулянок у свій розпорядок дня може зменшити накопичення шкідливих білків у мозку, тісно пов'язані з розвитком деменції.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.