Офіційна статистика МОЗ не показує реальний стан з кількістю ліжок із підведеним киснем для коронавірусних хворих. Цифри штучно завищують. написала на особистій Facebook-сторінці волонтерка Леся Литвинова.
“А можна просто перестати брехати? Можна не рахувати як ліжка з киснем ті ліжка, на яких лежать хворі з подушками, заправленими в приймальному? Можна не рахувати ліжка в палатах на 6 осіб і одним концентратором, як 6 місць з киснем? Можна не брати до уваги ліжка, де є розводка, але її нема чим наповнити?” - написала Литвинова.
З початку епідемії коронавірусу жінка допомагає окремим хворим і стаціонарам у придбанні кисневих концентраторів та інших необхідних ліків і обладнання.
Литвинова зауважила, що в Київській міській лікарні номер 12 хворому на коронавірус, у якого сатурація (наповнення крові киснем - Ред.) 80, дають подихати киснем лише раз на 6 годин. Сеанс триває 30 хвилин.
Волонтерка заявила, що сумнівається в інформації очільника МОЗ Максима Степанова про 11 тисяч вільних ліжок, які забезпечені медичним киснем. Адже в багатьох регіонах до медичних стаціонарів неможливо потрапити усім, хто потребує допомоги. Й багато пацієнтів, яким необхідна киснева підтримка, продовжують залишатися вдома.
До слова, 23 листопада під час свого відеозвернення Максим Степанов різко відреагував на інформацію про кількість ліжок для хворих на COVID, яка з'являється у соціальних мережах та ЗМІ. Він назвав її фейком і такою, що не відповідає дійсності.