Догори
Дати відгук

В Уряді сьогодні говорили про клімат та «Європейський зелений курс»

Впровадження ЄЗК для України має широкі перспективи для ефективної роботи багатьох секторів економіки.

2 хв на прочитання19 Січня 2021, 17:52
Фото: Урядовий портал Фото: Урядовий портал
Поділитись:

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна  продовжує активний діалог із ЄС щодо формування та реалізації політики «Європейського зеленого курсу» (ЄЗК) та назвав   основні пріоритетні напрямки на порядку денному парламенту і уряду.

Зокрема це:

  • Енергоефективність, енергозбереження;
  • Справедлива трансформація вугільних регіонів;
  • Скорочення викидів;
  • Правильне управління відходами, початок запровадження циркулярної економіки (безвідходна);
  • Заліснення.

Як повідомляє Урядовий портал, про це очільник Кабміну заявив в  ході засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс», яка проходила у  режимі відеоконференції. 

Денис  Шмигаль  зазначив, що впровадження ЄЗК для України має широкі перспективи для ефективної роботи багатьох секторів економіки. Зокрема,    енергетики, транспорту, енергоефективністі, ресурсоефективного будівництва та реконструкції будівель, енергоефективністі теплопостачання.

 За словами Прем’єр-міністра, Україна продовжує активний діалог із ЄС щодо формування та реалізації політики ЄЗК.

«Наша країна має потенціал до виробництва чистої енергії та визначена одним із потенційних партнерів ЄС щодо виробництва та постачання водню. Тому ми налаштовані на розвиток водневих технологій і створення водневої екосистеми», — зазначив Денис Шмигаль.

Ще одним важливим кроком у рамках «енергетичного зеленого переходу» стане реформування вугільної галузі, що буде відбуватись в межах інклюзивної та справедливої трансформації вугільних регіонів. Цей процес передбачає створення нових робочих місць та перспектив для шахтарських міст.

До слова, експерти критикують проєкт Стратегії розвитку зони ЧАЕС. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost